PŚ Pań Ljubno: Lundby wygrywa, Karpiel w „30”!

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:

Za nami piątkowy konkurs indywidualny Pucharu Świata Pań w słoweńskim Ljubnie. Kolejny triumf odniosła Maren Lundby, a podium uzupełniły Sara Takanashi i Ursa Bogataj. Swój pierwszy punkt w karierze wywalczyła Kamila Karpiel.

I seria

Po pierwszej serii prowadzenie objęła Lundby, która po skoku na 90,5 m wyprzedzała drugą Sarę Takanashi (90 m) o ledwie 0,8 pkt. Trzecią pozycję zajęła Katharina Althaus ze skokiem na 89,5 m.

Po raz pierwszy do drugiej serii awansowała Kamila Karpiel, która skoczyła 83 m i zajęła 30. pozycję. Kinga Rajda ukończyła zawody po pierwszej serii, na miejscu 40. (76 m).

II seria

Lundby w drugiej serii pokazała, że w tym sezonie nie ma na nią mocnych. Norweżka ponownie skoczyła 90,5 m, co pozwoliło jej odnieść siódmy triumf w sezonie, a jednocześnie szósty z rzędu. Drugie miejsce utrzymała Takanashi. Japonka skoczyła 88,5 m. Ze swojego pierwszego podium w karierze może się cieszyć Ursa Bogataj. Słowenka oddała dziś skoki na 91 i 89 m, co dało jej trzecią pozycję.

Najlepszy wynik w karierze odnotowała Karpiel, która w drugiej serii uzyskała 81,5 m. Polka utrzymała 30. miejsce, co dało jej pierwszy w karierze punkt do klasyfikacji generalnej PŚ.

Klasyfikacja generalna

Lundby umocniła się na pozycji liderki PŚ, a nad drugą Althaus ma już 171 pkt. przewagi. Na trzecią pozycję wskoczyła Takanashi. Karpiel po zdobyciu punktu zajmuje 51. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Jutro czeka nas rywalizacja drużynowa, która rozpocznie się o godzinie 14:00, zaś na 12:45 zaplanowano serię próbną.