PŚ pań Ljubno: Takanashi triumfuje w niedzielnym konkursie, obie Polki z punktami

Autor: Katarzyna Służewska, Opublikowano:

Niedzielna indywidualna rywalizacja kobiet w ramach Pucharu Świata w Ljubnie, to kolejny triumf Sary Takanashi. Pucharowe punkty zdobyła zarówna Rajda, jak i Karpiel.

Dzięki skokom na 89,5m i 82,5m (223,9 pkt.), Sara Takanashi odniosła kolejny triumf w karierze. Na 2. miejscu zawody zakończyła Maren Lundby (82,5m/85m; 221,8 pkt.), a czołową trójkę uzupełniła Juliane Seyfarth (85m/86m; 216,8 pkt.).

Drugi ze słoweńskich konkursów kobiet, to swego rodzaju sukces dla polskich zawodniczek. Pucharowe punkty zdobyła zarówno Kinga Rajda (76,5m/80m; 169 pkt.), jak i Kamila Karpiel (73m/78,5m; 168,1 pkt.), które zajęły odpowiednio 25. i 26. pozycję.

Pełne wyniki>>

Klasyfikacja generalna>>

Kolejnym przystankiem Pucharu Świata kobiet, a tym samym ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Świata w Seefeld, będzie niemiecki Oberstdorf.