MŚ w Seefeld: Kubacki mistrzem świata, srebro Stocha!!!

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:

Za nami szalony konkurs Mistrzostw Świata na obiekcie normalnym w Seefeld. Ostatecznie złotym medalistą został Dawid Kubacki, a po srebro sięgnął Kamil Stoch! Podium uzupełnił Stefan Kraft.

Bardzo loteryjne warunki panowały dzisiaj na skoczni im. Toniego Seelosa. Oprócz zmiennego wiatru skoczkom towarzyszył dzisiaj gęsto padający śnieg. Sędziowie wielokrotnie zmieniali długość najazdu.

Niesamowitej rzeczy dokonał dzisiaj Dawid Kubacki. Polak w pierwszej serii skoczył jedynie 93 m i ledwo wszedł do drugiej serii, zajmując miejsce 27. W rundzie finałowej Polak uzyskał 104,5 m, co dało mu awans na sam szczyt tabeli! Nowotarżanin został nowym Mistrzem Świata!

Kolejny medal MŚ do swojego dorobku dokłada Kamil Stoch. Mistrz Świata z Val di Fiemme z 2013 ze skoczni dużej tym razem wywalczył srebro. Po pierwszej serii był dopiero osiemnasty, jednak skokiem na 101,5 m awansował na drugą pozycję.

Indywidualny medal wpadł również na konto gospodarzy. Brąz wywalczył Stefan Kraft (93,5 i 101 m), który z dziesiątego miejsca awansował na trzecie.

Zawiedli zawodnicy, którzy prowadzili po pierwszej serii. Ryoyu Kobayashi był liderem, jednak słabym skoku na 92,5 m spadł dopiero na pozycję czternastą. O nieudanym konkursie może mówić również Karl Geiger. Wicelider na półmetku, ostatecznie skończył rywalizację na miejscu osiemnastym. Swoich wysokich miejsc nie utrzymali także Ziga Jelar (spadek z 3. na 27.), Peter Prevc (z 5. na 24.) czy Filip Sakala (z 6. na 29.).

Duży awans zanotował za to trzeci z Polaków, Stefan Hula. Zawodnik ze Szczyrku po pierwszej serii zajmował 29. miejsce (88 m), jednak drugi skok na 100 m pozwolił mu awansować na pozycję dwunastą. O nieudanym konkursie może mówić Piotr Żyła, który zakończył zmagania na pierwszej serii (33. miejsce, 90,5 m).

Już jutro czeka nas ostatni konkurs w skokach narciarskich na tych mistrzostwach: Rywalizacja drużyn mieszanych. W polskiej czwórce wystąpią Kinga Rajda, Kamila Karpiel, Kamil Stoch i Dawid Kubacki.