Kruczek nowym trenerem polskiej kadry kobiet?

Autor: Katarzyna Służewska, Opublikowano:

Wraz z końcem sezonu zimowego 2018/2019, kończy się współpraca Łukasza Kruczka z reprezentacją Włoch. Wiele wskazuje na to, że były szkoleniowiec Kamila Stocha, od wiosny ma objąć stanowisko trenera polskiej kadry kobiet.

Minionej zimy, polską kadrę kobiet prowadzili Marcin Bachleda i Sławomir Hankus. Jednak z początkiem przygotowań do kolejnego sezonu, ma ulec to zmianie. Jak zapowiada sekretarz PZN – Jan Winkiel, ostateczna decyzja zostanie podania do mediów najwcześniej w kwietniu. „Rozważamy zatrudnienie Łukasza Kruczka jako trenera główny kadry kobiet w skokach narciarskich. Nie możemy jeszcze poinformować o ostatecznym rozwiązaniu, bo takie nastąpi na kwietniowym Zarządzie PZN”.

Zima 2018/2019 była najlepszym sezonem w wykonaniu polskich skoczkiń. Jednak przed naszymi zawodniczkami stoi wiele wyzwań. „Wyniki są najlepsze w historii, ale nadal nie spełniają naszych oczekiwań. Fajnie, że jest krok do przodu, jednak liczyliśmy na większy postęp. Szczególnie na moją osobę jest dość duży nacisk, że coś trzeba z tym zrobić. Zarówno ze strony regionalnych związków narciarskich, jak i trenera Horngachera. Stefan cały czas mówi mi, że musimy ruszyć tę kwestię, bo bez dziewczyn wypada jedna szansa medalowa. Musimy pociągnąć ten temat, ale jest już nowy plan, który zostanie wprowadzony w życie wiosną. Dla wszystkich będzie to niespodzianka”, poinformował Adam Małysz.

Źródło: sport.onet.pl