PŚ w Vikersund: Przed nami ostatni prolog cyklu, 66 zawodników na starcie kwalifikacji [LISTA STARTOWA]

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:

Cykl Raw Air 2019 powoli dobiega końca. Dziś czeka nas ostatni prolog w tym roku. Na rozbiegu skoczni do lotów narciarskich w Vikersund (HS240) pojawi się 66 skoczków. W tej liczbie znajduje się sześciu Polaków.

Na sam koniec zmagań w Raw Air skoczkowie przeniosą się na największą skocznię świata w Vikersund. Dziś o godzinie 17:30 rozpoczną się kwalifikacje (poprzedzone oficjalnymi seriami treningowymi, których start zaplanowano o 15:00). W sobotę skoczkowie zmierzą się w konkursie drużynowym, a w niedzielę czeka nas rywalizacja indywidualna.

Na starcie prologu pojawi się 66 zawodników. Zaszły kosmetyczne zmiany: Do składu Czechów dołączy Tomas Vancura. Swojego limitu nie wykorzystają Niemcy: Zabraknie Stephana Leyhe, który postanowił zrobić krótką przerwę od startów ze względu na odczuwane bóle po upadku w Oslo. Warto też przypomnieć o zmienionej kolejności startu: Zawodnicy będą startować wg klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w lotach.

Na rozbiegu treningów i kwalifikacji zobaczymy dzisiaj sześciu polskich skoczków. Jako pierwszy z nr 5 wystąpi Stefan Hula. Następnie pojawi się Paweł Wąsek z nr 19. W końcówce serii pojawią się pozostali zawodnicy, którzy po konkursach w Obertsdorfie plasują się wysoko w klasyfikacji generalnej PŚwL: Jakub Wolny (nr 56), Dawid Kubacki (nr 62), Piotr Żyła (nr 64), a na samym końcu z nr 66 będzie skakał Kamil Stoch, który jest liderem w klasyfikacji lotów.

LISTA STARTOWA>>>

Program zawodów:

15:00 – Oficjalne treningi

17:30 – Kwalifikacje

Źródło: FIS