PK w Zakopanem: Wyraźna wygrana Zniszczoła!

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:
DSC_0001

Aleksander Zniszczoł zwyciężył w niedzielnym konkursie Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem! Podium uzupełnili Słoweńcy: Jaka Hvala i Zak Mogel. Punkty zdobyło czterech polskich skoczków.

I seria

Zniszczoł oddał zdecydowanie najlepszy skok tej serii. Odległość na 138,5 m dała Polakowi pewne prowadzenie. Nad drugim Filipem Sakalą (134,5 m) miał przewagę 11,5 pkt. Trzecibył Ulrich Wohlgenannt z odległością 132 m.

Do drugiej serii weszli także dwunasty Maciej Kot (124 m), piętnasty Kacper Juroszek (121 m) oraz 30. Murańka (122 m). Niewiele zabrakło Andrzejowi Stękale (116,5) i Tomaszowi Pilchowi (118 m), którzy zajęli odpowiednio 31. i 32. miejsce. Po pierwszej serii odpadli także 36. Przemysław Kantyka (116 m), 37. Adam Niżnik (114,5 m), 40. Damian Skupień (109,5 m), 53. Mateusz Gruszka (106 m) i 58. Kacper Stosel (94 m).

II seria

W drugiej serii Zniszczoł nie pozostawił złudzeń rywalom, skacząc na 134,5 m. Jego przewaga nad drugim Jaką Hvalą (129,5 i 128,5 m) wyniosła 13,4 pkt. Trzeci był kolejny ze Słoweńców Zak Mogel (131,5 i 131,5 m).

Na szóste miejsce po skoku na 127 m awansował Kot. Na 22. pozycji zawody ukończył Murańka (121 m), zaś na 27. miejsce po uzyskaniu 107 m spadł Juroszek.

Klasyfikacja generalna

Nie doszło do większych przetasowań w klasyfikacji generalnej. Pierwszą trójkę stanowią zawodnicy, którzy nie startowali w ten weekend w Zakopanem. Prowadzi Clemens Aigner przed dwójką Norwegów: Mariusem Lindvikiem i Robinem Pedersenem. Zniszczoł awansował na piątą pozycję.

W przyszłym tygodniu 23-24 marca w Czajkowskim odbędą się finałowe zawody cyklu PK 2018/2019.

Lp. BIB Zawodnik Kraj Odl1 Pkt1 Odl2 Pkt
160ZNISZCZOL AleksanderPOL138.5133.2134.5259.6
250HVALA JakaSLO129.5117.7134.0246.2
354MOGEL ZakSLO131.5114.6131.5234.5
461HAMANN MartinGER132.0113.4131.5228.8
555WOHLGENANNT UlrichAUT132.0120.1128.0228.3
638KOT MaciejPOL124.0105.4127.0224.6
746AUNE JoakimNOR127.0108.1131.0223.7
857JUSTIN RokSLO129.5116.1126.5223.4
952PAVLOVCIC BorSLO115.096.4130.0222.2
1058BAER MoritzGER132.5110.7128.5220.5
1142STEINER MaximilianAUT125.0100.6134.0218.0
1253HOFER ThomasAUT122.5104.3132.0217.5
1322MALTSEV KevinEST124.0107.0128.0212.7
1433KARLEN GabrielSUI119.594.7134.5205.7
1526HAAGEN DavidAUT121.598.0132.0205.1
1634RAIMUND PhilippGER124.5101.6129.5204.3
1749WANK AndreasGER131.598.8121.5201.8
1851HUBER StefanAUT111.590.8123.5199.5
1939HLAVA LukasCZE129.5106.4117.5199.1
2044SAKALA FilipCZE134.5121.7104.5199.0
2162HOFFMANN FelixGER119.594.9120.0195.6
2236MURANKA KlemensPOL122.090.3121.0188.9
2345VILLUMSTAD FredrikNOR118.092.9119.0184.5
2431STURSA VojtechCZE120.593.9119.5183.1
2537EGLOFF LucaSUI118.597.1114.5181.9
2629NAGLIC TomazSLO126.5100.9107.0176.3
2723JUROSZEK KacperPOL121.0100.9107.0173.0
2848POGRAJC AndrazSLO123.096.0113.0170.5
2920TROFIMOV Roman SergeevichRUS120.099.3103.0163.0
3013OJALA JuhoFIN117.090.8105.5158.3

Źródło: Informacja własna/berkutschi