PŚ Pań w Niżnym Tagile: Seyfarth ponownie zwycięska

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:

Juliane Seyfarth pokazała, że znajduje się w dobrej formie. Niemka wygrała drugi z rzędu konkurs Pucharu Świata w Niżnym Tagile i umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Blue Bird. Podium uzupełniły Maren Lundby i Katharina Althaus.

Seyfarth pokazała, że doskonale czuje się na normalnym obiekcie HS97 w Niżnym Tagile. Dziś dzięki skokom na 97 i 95 m odniosła trzecie zwycięstwo w sezonie. Druga była Maren Lundby (92 i 90 m). Podium uzupełniła kolejna z Niemek, Katharina Althaus. Wicemistrzyni świata oddała skoki na 91 m w obu seriach.

Nie zaszły większe zmiany w klasyfikacji generalnej PŚ. Lundby ma przewagę 405 pkt nad drugą Althaus. Trzecia jest Seyfarth. Pewne prowadzenie w klasyfikacji Pucharu Narodów obejmują Niemki.

Za nami półmetek cyklu Blue Bird 2019. Po dwóch konkursach pewne prowadzenie objęła Seyfarth, która nad drugą Lundby ma 16,3 pkt. przewagi. Trzecia jest Althaus.

Zawodniczki w przyszłym tygodniu (23-24 marca) zmierzą się w Czajkowskim, gdzie zakończą sezon 2018/2019.

Lp. BIB Zawodnik Kraj Odl1 Pkt1 Odl2 Pkt
136Seyfarth JulianeGER97.0115.595.0230.3
238Lundby MarenNOR92.0112.390.0221.1
337Althaus KatharinaGER91.0107.391.0214.1
433Kriznar NikaSLO90.0101.988.5202.5
535Takanashi SaraJPN90.0102.287.5202.3
630Bogataj UrsaSLO89.099.588.0199.6
729Hoelzl ChiaraAUT90.0100.586.0198.9
834Pinkelnig EvaAUT84.092.590.5198.1
932Stroem Anna OdineNOR86.598.286.0193.4
1027Ito YukiJPN83.591.088.0191.9
1126Tikhonova SofiaRUS90.598.286.0191.2
1221Maruyama NozomiJPN87.096.287.0190.9
1324Opseth SiljeNOR87.593.186.0188.5
1423Kustova AlexandraRUS88.095.984.5187.2
1522Seifriedsberger JacquelineAUT83.590.686.5183.8
1620Rogelj SpelaSLO82.088.687.0183.1
1725Malsiner LaraITA85.588.886.0182.4
1819Seto YukaJPN83.086.680.0171.4
199Shpyneva AnnaRUS82.587.082.0169.9
2017Brecl JernejaSLO82.585.681.0168.1
2111Haralambie DanielaROU80.083.280.5167.4
2214Morat LucileFRA85.087.280.0166.9
2331Vogt CarinaGER77.075.287.0165.6
2428Iakovleva LidiiaRUS81.585.679.0163.5
2518Runggaldier ElenaITA80.080.980.0162.6
2612Wuerth SvenjaGER82.078.683.0161.8
2716Iwabuchi KaoriJPN82.084.078.5161.3
286Kablukova KseniaRUS79.584.678.0161.2
2915Kykkaenen JuliaFIN79.577.482.5159.9
3010Vtic MajaSLO79.078.480.5157.7

Źródło: Informacja własna/berkutschi