Hornschuh pozostaje nadal trenerem Szwajcarów

Autor: Katarzyna Służewska, Opublikowano:

Pod koniec sezonu zimowego 2018/2019, spekulowało się nt. nowego szkoleniowca polskiej kadry. Jednym z kandydatów był Ronny Hornschuh, który później otrzymał również propozycję zostania asystentem Stefana Horngacher w niemieckim sztabie. 44-latek odrzucił jednak obie propozycje i nadal będzie trenował reprezentacje Szwajcarii.

Jak poinformował dzisiaj Szwajcarski Związek Narciarski, Ronny Hornschuh nadal będzie piastował stanowisko głównego szkoleniowca reprezentacji. 44-letni Niemiec w ostatnim czasie dostał jednak dwie propozycje – jedną z nich było objęcia stanowiska głównego trenera ekipy z Polski, a drugą bycie asystentem Stefana Horngachera w DSV. Były skoczek odrzucił jednak obie propozycje, gdyż chce nadal pracować na własny rachunek.

Nikogo chyba nie dziwi owa decyzja, a to chociażby dlatego, że miniona zima była jedną z lepszych dla Szwajcarów. To pod wodzą Niemca, Killian Peier po ośmiu latach posuchy, wywalczyli indywidualny brązowy medal Mistrzostw Świata w Seefeld [przyp. red. podczas MŚ w Oslo w 2011, brązowy krążek zdobył Simon Ammann].

Jeśli chodzi o wspomnianego Ammanna, to nadal nieznana jest sportowa przyszłość 38-latka. Czterokrotny złoty medalista olimpijski, nie podjął bowiem ostatecznej decyzji ws. kontynuacji bądź też zakończenia swojej kariery. Sztab ma jednak nadzieję, że rozstrzygnie się to do 24 kwietnia, na kiedy to zostały zaplanowane testy kondycyjne przed nowym sezonem.

Źródło: onet.pl / swiss-ski.ch