Bez większych rewolucji w polskich kadrach

Autor: Katarzyna Służewska, Opublikowano:

Wszystko wskazuje na to, że w polskich kadrach nie nastąpią jakieś wielkie zmiany. Michal Dolezal dokona jedynie drobnych korekt w sztabach szkoleniowych.

Na chwilę obecną wiadomo już, że do sztabu kadry A, dołączą dwie nowe osoby. Pierwsza z nich będzie odpowiadała za sprzęt i kombinezony, czyli zajmie dotychczasowe miejsce aktualnego trenera reprezentacji – Michala Dolezala. Pomimo tego, że kandydat na to stanowisko jest już znany, to PZN nie chce jeszcze ujawniać jego nazwiska.

Drugą nową osobą w sztabie, będzie kolejny specjalista od sprzętu, który ma tym samym zastąpić Matthiasa Prodingera. Nie będzie to jednak stały członek kadry.

Największe zmiany mają zajść na najniższym szczeblu, czyli w kadrach juniorskich. Mają one teraz zrzeszać większą liczbę zawodników, którzy będą szkoleni w dwóch ośrodkach – w Zakopanem oraz Szczyrku.

„Kadry juniorskie chcemy teraz prowadzić przy Szkołach Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem i Szczyrku. Dzięki temu będą szersze grupy. Oczywiście będą wspólne zgrupowania i szkolenia trenerskie. Przez takie działanie powiększy się liczba zawodników centralnie szkolonych. Wzmocnimy też Szkoły Mistrzostwa Sportowego”, poinformował prezes PZN – Apoloniusz Tajner.

Źródło: onet.pl