Damian Skupień zakończył sportową karierę

Autor: Katarzyna Służewska, Opublikowano:

Damian Skupień, to 20-letni członek klubu TS Wisła Zakopane, syn polskiego byłego skoczka – Wojciecha Skupnia. Z końcem marca, sportowy świat obiegła informacja, że ten młody zawodnik odwiesza narty na kołek, a to głównie za sprawą problemów z utrzymaniem wagi oraz związanych z finansami.

Damian Skupień, to kolejny młody polski skoczek narciarski, który tej wiosny postanowił zakończyć karierę skoczka narciarskiego. Jako główne powody takiej decyzji zawodnika, podaje się problemy z wagą oraz sprawy finansowe.

Kazimierz Bafia, szkoleniowiec klubu TS Wisła Zakopane, informuje jednak, że jeśli młody Skupień będzie chciał wrócić do skakania, to miejsce w klubie będzie na niego zawsze czekało. „Jeśli Damian będzie chcieć nadal skakać, ma otwartą drogę. Musi się tylko odpowiednio zmotywować. Nie jest skreślony. To był wybitny skoczek, od małego. Trafił jednak na rocznik ze świetnymi kolegami. Musiał rywalizować z Wąskiem, Jarząbkiem czy młodszym o rok Pilchem. Szczególnie ten pierwszy poszedł teraz mocno do przodu. Taki jest sport. Zawodnik potrafi w momencie wyskoczyć i osiągać dobre wyniki”.

Aktualnie najlepszym zawodnikiem młodego pokolenia, który reprezentuje szkołę zakopiańską, jest Adam Niżnik. „Oczywiście na jego osiągnięcia trzeba poczekać, ale już teraz potrafi dobrze skoczyć. To przyszłościowy chłopak”, dodał Bafia.

Źródło: sportowefakty.wp.pl