Zmiany w austriackim sztabie szkoleniowym

Autor: Katarzyna Służewska, Opublikowano:

Po zakończeniu sezonu zimowego 2018/2019, współpracę z austriacką kadrą zakończyli Florian Liegl i Florian Schabereiter. Jak podaje tamtejszy związek narciarski, od nowego sezonu ich miejsca zajmą Harald Diess oraz Robert Treitinger.

Nowi współpracownicy Andreasa Feldera nie są nowymi postaciami w świecie skoków narciarskich. Harald Diess, to były austriacki skoczek narciarski, który jednak podczas swojej sportowej kariery nie odniósł większych sukcesów. Od 2005 roku był trenerem w Salzburgu-Rif, natomiast od 2015 roku nadzorował przebieg rozwoju zawodników w trzeciej grupie szkoleniowej Austrii.

Robert Treitinger natomiast skupiał się głównie na trenowaniu kombinatorów norweskich. W latach 2006-2010, był głównym trenerem austriackiej kadry dwuboistów. Kolejne trzy lata spędził na szkoleniu zawodników ze Szwajcarii, natomiast w latach 2014-2018, pełnił funkcję asystenta trenera kadry Francji.

Zmiany w sztabie zaszły również w austriackiej kadrze kobiet. Na stanowisku trenera głównego, pozostaje co prawda Harald Rodlauer, ale jego asystentem będzie teraz Romed Moroder. Włoch zastąpi na tym stanowisku Stefana Kaisera.

Źródło: OSV / FIS