Znamy polskie kadry na sezon 2019/2020

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:

Polski Związek Narciarski ogłosił składy kadr i sztaby szkoleniowe na sezon 2019/2020. Kadry zostały zatwierdzone przez Prezydium Zarządu PZN. Największe zmiany zaszły w strukturze grup młodzieżowych kobiet i mężczyzn.

Kadra Narodowa A

Zawodnicy:

Kamil Stoch – KS Eve-nement Zakopane
Maciej Kot – AZS Zakopane
Piotr Żyła – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
Dawid Kubacki – TS Wisła Zakopane
Stefan Hula – KS Eve-nement Zakopane
Jakub Wolny – LKS Klimczok Bystra

Sztab szkoleniowy:

Michał Doležal – trener główny
Grzegorz Sobczyk – asystent trenera głównego
Zbigniew Klimowski – asystent trenera głównego
Andrzej Zapotoczny – trener techniczny
Łukasz Gębala – fizjoterapeuta
Kacper Skrobot – serwisant
Maciej Kreczmer – serwisant

Osoby współpracujące:

dr Harald Pernitsch – konsultant naukowy – skoki A i B
Aleksander Winiarski – lekarz – skoki A, B i Młodzieżowa
Jakub Kozel – fizjoterapeuta
Piotr Krężałek – biomechanik – skoki A, B i Młodzieżowa
Adam Małysz – Dyrektor Koordynator ds. skoków i KN, konsultant Zarządu PZN
Paweł Witczak – analityk IT i logistyka – wszystkie Kadry Narodowe w skokach narciarskich
Anna Karczewska – osoba do kontaktu z mediami

Kadra Narodowa B

Zawodnicy:

Aleksander Zniszczoł – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
Paweł Wąsek – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
Andrzej Stękała – AZS Zakopane
Tomasz Pilch – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
Klemens Murańka – TS Wisła Zakopane
Bartosz Czyż – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
Kacper Juroszek – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Sztab szkoleniowy:

Maciej Maciusiak – trener główny
Radek Žídek – trener techniczny
Daniel Kwiatkowski – asystent trenera głównego
Michał Górny – fizjoterapeuta
Kamil Skrobot – serwisant

Kadra Narodowa Młodzieżowa Mężczyzn

Zawodnicy:

Adam Niżnik – TS Wisła Zakopane
Karol Niemczyk – LKS Klimczok Bystra
Mateusz Gruszka – AZS Zakopane
Szymon Jojko – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
Kacper Stosel – AZS Zakopane

Zawodnicy szkoleni w oparciu o Okręgowe Związki Narciarskie przy Szkołach Mistrzostwach Sportowego:

Jan Habdas – LKS Klimczok Bystra
Arkadiusz Jojko – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
Jarosław Krzak – PKS Olimpijczyk Gilowice
Krzysztof Kieta – WKS Zakopane
Stanisław Ciszek – AZS Zakopane
Krystian Zygmuntowicz – LKS Poroniec Poronin

Sztab szkoleniowy:

Wojciech Topór – trener główny
Grzegorz Miętus – asystent trenera głównego
Piotr Fijas – asystent trenera głównego
Jerzy Kochaj – fizjoterapeuta

Kadra Narodowa Młodzieżowa Kobiet

Zawodniczki:

Kinga Rajda – SSR LZS Sokół Szczyrk
Anna Twardosz – PKS Olimpijczyk Gilowice
Kamila Karpiel – AZS Zakopane
Nicole Konderla – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
Joanna Szwab – AZS Zakopane

Zawodniczki szkolone w oparciu o Okręgowe Związki Narciarskie przy Szkołach Mistrzostwach Sportowego:

Joanna Kil – AZS Zakopane
Marcelina Bełtowska – AZS Zakopane
Wiktoria Polanowska – AZS Zakopane
Wiktora Przybyła – SSR LZS Sokół Szczyrk
Paulina Cieślar – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Sztab szkoleniowy:

Łukasz Kruczek – trener główny
Marcin Bachleda – asystent trenera głównego
Wojciech Tajner – trener współpracujący

Osoby współpracujące:

Paulina Węgrzyn – fizjoterapeuta
Karolina Iwan – psycholog

Źródło: PZN