Schlierenzauer kontynuuje karierę pod okiem Schustera

Autor: Katarzyna Służewska, Opublikowano:

Gregor Schlierenzauer ma za sobą kilka trudnych lat. Pomimo tego, Austriak postanowił nie odwieszać nart na kołek, a przygotowania do kolejnego sezonu, rozpocznie pod okiem Wernera Schustera.

W dniu dzisiejszym, Austriacki Związek Narciarski poinformował, że 29-letni Gregor Schlierenzauer nie zamierza jeszcze kończyć swojej sportowej kariery. Do kolejnej zimy, będzie się przygotowywał pod okiem byłego niemieckiego szkoleniowca – Wernera Schustera. „Gregor Schlierenzauer się nie poddaje. Wierzymy w niego i zamierzamy wspierać w powrocie na szczyt. Głównym celem Gregora pozostaje powrót do ścisłej światowej czołówki. Aby ten cel osiągnąć Gregor, który pozostanie w strukturach szkoleniowych związku, otrzyma wsparcie swojego dawnego trenera Wernera Schustera, do którego ma pełne zaufanie. Nie zmienia to faktu, że Gregor pozostanie w ścisłym kontakcie z trenerem kadry Andreasem Felderem i jego sztabem szkoleniowym”, powiedział Mario Stecher.

Sam zawodnik ma nadal nadzieję na dobre występy w kolejnych sezonach. „Skoki bardzo wiele dla mnie znaczą. Nawet po rozczarowaniach ostatnich lat. Jestem bardzo wdzięczny za zaufanie jakim obdarzyło mnie ÖSV, za wspólne działania i wysiłki. Udział Wernera w moim cyklu szkoleniowym został przedyskutowany i zaaprobowany przez związek, współpraca i komunikacja są najważniejsze. Wydaje się, że moje życie zatoczyło właśnie koło. Werner był już moim trenerem w młodości, nadal mamy świetne stosunki, więc bardzo liczę na jego wsparcie”, poinformował Austriak, po czym dodał: „To nie będzie łatwy powrót, zwłaszcza, że skoki są jeszcze bardziej wymagające, a konkurencja większa. Przyjmuje wyzwanie z pokorą, pewnością siebie i wyjątkowo wysoką motywacją”.

Źródło: FIS / OSV