Norweskie kadry na sezon 2019/2020

Autor: Katarzyna Służewska, Opublikowano:

Z początkiem maja, Norweski Związek Narciarski podał do mediów składy kadr na sezon 2019/2020. W grupach narodowych pojawiło się kilka nowych twarzy.

W norweskich kadrach narodowych znalazło się łącznie 12 zawodników – 8 panów i 4 panie.

Podczas najbliższego sezonu, norweską męską kadrę będą tworzyli: Anders Fannemel, Johann Andre Forfang, Halvor Egner Granerud, Robert Johansson, Daniel Andre Tande, a także Marius Lindvik, Thomas Aasen Markeng i Robin Pedersen. W tych trzech ostatnich, bardzo wierzy szkoleniowiec kadry – Alexander Stoeckl: „Robin, Marius i Thomas to trzej młodzi, zdolni zawodnicy, którzy minionej zimy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Wierzymy, że wniosą do drużyny świeży powiew i to nie tylko dzięki swoim osobowościom, ale również poziomowi sportowemu”.

Daniel Andre Tande, który minionej zimy nabawił się poważnej kontuzji kolana, dostał od szkoleniowca duży kredyt zaufania. „Daniel powrócił już do treningów fizycznych, z dnia na dzień wygląda to coraz lepiej. Kolano jest stabilne, ale to on sam podejmie decyzję, kiedy będzie gotowy powrócić do skakania”, powiedział Austriak.

W kadrze narodowej kobiet, znalazły się cztery skoczkinie. Christian Meyer będzie trenował aktualnie – Maren Lundby, Silje Opseth, Anne Odine Stroem i  Ingebjoergen Saglien Braaten.

Źródło: FIS