Evelyn Insam kończy karierę

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:

Rok temu Evelyn Insam zawiesiła swoją karierę. Tym razem Włoszka ogłosiła, że definitywnie zawiesza narty na kołek.

Insam informację o zakończeniu kariery sportowej przekazała za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku:

Nadszedł czas, by się pożegnać. 16 lat temu oddałam swoje pierwsze skoki w życiu. Teraz patrzę wstecz na swoją karierę, pełną szczęścia i frajdy. Jestem dumna, że miałam szansę żyć szczęśliwymi chwilami oraz zebrać cenne doświadczenia.

Chciałabym z całego serca podziękować wszystkim, którzy sprawili, że to wszystko było możliwe. Wszystkim, którzy mi pomagali, motywowali, podnosili na duchu i sprawiali, że mam za sobą niesamowity czas. Bez was nic nie byłoby możliwe. Dziękuję wszystkim, którzy mieli wkład w to, jak wyglądała moja kariera i jaką osobą się stałam.

It's time to say goodbye… 16 years ago I did my first jumps and I am looking back now at a happy and fun career. I am…

Publiée par Evelyn Insam sur Mercredi 5 juin 2019

Evelyn Insam była jedną z liderek drużyny włoskich skoczkiń w ostatnich latach. Dwukrotnie stawała na podium w zawodach zaliczanych do Pucharu Świata: drugie miejsce w Schonach w 2013 roku i trzecie w Rasnovie w 2014. Najlepszy okazał się dla niej sezon 2012/2013, który zakończyła na 12. miejscu w klasyfikacji generalnej PŚ. Startowała na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi w 2014, tam zajęła wysokie piąte miejsce. Włoszka ma za sobą także cztery starty na Mistrzostwach Świata. Jej najlepszy rezultat to ósma pozycja, którą wywalczyła w Oslo w 2011 roku, a następnie powtórzyła dwa lata później na swojej ojczystej ziemi w Val di Fiemme.

Źródło: facebook.com/evelyn.insam