Andreas Wellinger kontuzjowany!

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:

Pech mistrza olimpijskiego! Andreas Wellinger przed trzema dniami miał upadek na skoczni, który poskutkował kontuzją kolana. Niemiecki skoczek jest już po operacji.

Niemieccy skoczkowie, pod okiem Stefana Horngachera, trenowali w Hinzenbach. Tam doszło do upadku Andreasa Wellingera, który zerwał przednie więzadła krzyżowe w prawym kolanie. Skoczek z Ruhpolding jest już po operacji w klinice w Monachium, skąd podzielił się informacją o kontuzji:

„Czasem tak bywa… trzy dni temu miałem upadek na skoczni i poczułem ból w prawym kolanie. Okazało się, że zerwałem więzadła. Miałem wczoraj operację, przebiegła ona pomyślnie. Teraz czas skupić się na rehabilitacji i innym podejściu do letnich przygotowań. Postaram się wrócić tak szybko, jak tylko to będzie możliwe!”

Jak zapewnił lekarz dr Peter Brucker, operacja przebiegła pomyślnie, zaś mistrz olimpijski z 2018 roku pozostanie w szpitalu jeszcze przez kilka dni, po czym rozpocznie rehabilitację. Skoczka czeka co najmniej kilkumiesięczna przerwa.

O kontuzji Wellingera wypowiedział się główny trener reprezentacji Niemiec Stefan Horngacher:

„Upadek Andreasa to gorzka pigułka do przełknięcia nie tylko dla niego, ale i dla całej drużyny niemieckiej. Jego nieobecność będzie dla nas dużym wyzwaniem. Życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia. Wierzymy, że wróci silniejszy.”

Źródło: DSV/ instagram.com/andreaswellinger/