Bjoern Einar Romoeren z nowotworem kręgosłupa

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:

Z poważnymi problemami zdrowotnymi zmaga się Bjoern Einar Romoeren. U byłego norweskiego skoczka zdiagnozowano nowotwór kręgosłupa.

Informację podał Norweski Związek Narciarski za pośrednictwem profilu na Instagramie:

„U byłego rekordzisty świata Bjoerna Einara Romoerena zdiagnozowano raka kręgosłupa. Będziemy wspierać Cię w tej walce. Wierzymy, że wygrasz z chorobą tak, jak wygrywałeś na skoczni!”

O sytuacji wypowiedział się Romoeren, który podkreśla, że pomimo trudnej sytuacji, nie ma problemu, by mówić o swojej chorobie:

„Tej wiosny dostałem przykrą diagnozę o raku kręgosłupa. To trudna sytuacja zarówno dla mnie jak i dla mojej rodziny. Rozpocząłem leczenie i wiem, że dam radę. Mam za sobą trudny czas, ale wiem, że wygram tę walkę.”

Optymistą jest Clas Brede Braaten, dyrektor drużyny norweskich skoczków. Podkreśla, że jest pod sporym wrażeniem, jak Romoeren dzielnie zmaga się z chorobą:

„Jest to bardzo trudna sytuacja. Bjoern Einar sprawił, że zarówno ja, jak i inni, staramy się być pełni optymizmu i dobrych przeczuć. On nigdy nie narzeka. Nasze myśli są z Bjoernem Einarem i jego rodziną. Jestem pewien, że całe środowisko skoków narciarskich życzy mu wszystkiego dobrego.”

Życzymy byłemu norweskiemu znakomitemu zawodnikowi dużo zdrowia i wytrwałości!

Źródło: Norges Skiforbund/Instragram/FIS