LGP w Wiśle: Timi Zajc wygrywa kwalifikacje

Autor: Aga Pająk, Opublikowano:
Timi Zajc

Timi Zajc wygrał kwalifikacje do niedzielnego konkursu Letniej Grand Prix na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince. Do zawodów nie zdołał awansować Stefan Hula.

Timi Zajc wygrał kwalifikacje przed niedzielnymi zawodami w Wiśle. Słoweniec oddał skok na odległość 128. metrów. Drugi był Dawid Kubacki (124.5 m), a trzeci Markus Eisenbichler (126.5 m).

Czwartą lokatę zajął Jakub Wolny (130.5 m), a czołową „5” zamknął Yukiya Sato (128 m).

W sobotnim konkursie drużynowym wystąpią Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Kamil Stoch i Dawid Kubacki.

Lp. BIB Zawodnik Kraj Odl Pkt
154Zajc TimiSLO128.0135.5
258Kubacki DawidPOL124.5133.2
356Eisenbichler MarkusGER126.5133.0
444Wolny JakubPOL130.5131.9
543Sato YukiyaJPN128.0131.8
65Zniszczol AleksanderPOL133.0130.2
635Pedersen RobinNOR128.0130.2
833Lindvik MariusNOR126.5127.7
951Klimov EvgeniyRUS124.0127.4
1055Forfang Johann AndreNOR125.0127.3
1153Geiger KarlGER124.0126.9
124Stekala AndrzejPOL132.5126.8
1359Zyla PiotrPOL122.0125.8
1427Sato KeiichiJPN129.5125.6
1440Lanisek AnzeSLO124.0125.6
1425Bartol TilenSLO123.0125.6
1741Prevc PeterSLO125.0124.8
1857Johansson RobertNOR120.0123.6
1947Peier KillianSUI124.0123.4
2046Kobayashi JunshiroJPN121.5123.2
217Stursa VojtechCZE126.5122.3
2234Polasek ViktorCZE125.0120.7
2322Wasek PawelPOL121.0120.1
241Juroszek KacperPOL127.0120.0
2538Schmid ConstantinGER123.5119.2
2537Nakamura NaokiJPN123.5119.2
2750Koudelka RomanCZE118.0119.1
2860Stoch KamilPOL118.0118.6
2952Leyhe StephanGER120.5118.1
3061Kraft StefanAUT118.0117.6
3131Kot MaciejPOL121.0117.4
3149Granerud Halvor EgnerNOR118.0117.4
3339Tande Daniel AndreNOR136.5116.9
3428Jelar ZigaSLO122.0115.2
3530Schlierenzauer GregorAUT120.5114.4
3613Tochimoto ShoheiJPN120.5113.3
3642Aalto AnttiFIN119.0113.3
3818Nazarov MikhailRUS117.5112.9
3932Aigner ClemensAUT119.5112.7
403Muranka KlemensPOL123.0112.5
416Iwasa YukenJPN121.5111.4
4245Freitag RichardGER116.5110.6
4329Hamann MartinGER117.5110.4
442Pilch TomaszPOL120.5108.3
4517Huber StefanAUT115.0107.6
4648Huber DanielAUT113.0106.9
4719Schuler AndreasSUI113.0104.7
4811Peter DominikSUI114.0103.1
4820Schiffner MarkusAUT112.5103.1
4824Trofimov Roman SergeevichRUS111.0103.1
5126Aigro ArttiEST115.0101.1
5236Hula StefanPOL110.599.6
539Kytosaho NikoFIN111.595.3
548Maltsev KevinEST110.092.8
5514Hauswirth SandroSUI107.088.4
5610Maksimochkin MikhailRUS106.086.5
5721Vancura TomasCZE100.079.8
5812Tkachenko SergeyKAZ99.065.5
5923Nousiainen EetuFIN93.564.2
6016Muminov SabirzhanKAZ89.053.7
6115Pohjola ArttuFIN87.048.7