Severin Freund wrócił na skocznię

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:

Dobre wieści napływają z niemieckiej reprezentacji. Na skocznię po kontuzji powrócił Severin Freund, który ze względu na kontuzję łąkotki był zmuszony zrobić kilkumiesięczną przerwę w treningach.

Ostatnie lata są pechowe dla Freunda. Utytułowany niemiecki skoczek, mający na swoim koncie złote medale Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata, a także Kryształową Kulę za sezon 2014/2015, w ostatnich sezonach musi zmagać się z wieloma problemami zdrowotnymi. Rok 2016 przyniósł mu bóle kręgosłupa, zaś zimą 2016/2017 doznał zerwania więzadła krzyżowego, przez co nie mógł wystąpić w Mistrzostwach Świata w Lahti. Odnowiona kontuzja kolana wyeliminowała Niemca z całego sezonu 2017/2018, wliczając w to również Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu.

Freund powrócił do Pucharu Świata w sezonie 2018/2019, jednak rywalizacja wśród najlepszych po długiej przerwie nie przebiegała pomyślnie. Mistrz Świata z 2015 roku zdobył jedynie 12 pkt. do klasyfikacji generalnej, co dało mu ostatecznie odległe 57. miejsce. Znakomity niemiecki zawodnik nie mógł dokończyć sezonu ze względu na kontuzję łąkotki.

Freund zapowiedział powrót na skocznię za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zdobywca Kryształowej Kuli nie ukrywał zadowolenia z powrotu po dłuższej przerwie.

Źródło: Instagram/severinfreund/