Austriackie zgrupowanie na Cyprze

Autor: Katarzyna Służewska, Opublikowano:
team Austria

Kolejny rok z rzędu, austriaccy skoczkowie odbyli obóz regeneracyjny na Cyprze. Dla podopiecznych Andreasa Feldera, nie był to jedynie odpoczynek po ciężkim sezonie, ale również dobry moment na integrację ekipy.

Niespełna miesiąc przed inauguracją sezonu zimowego 2019/2020, austriacka kadra odbyła zgrupowanie na Cyprze. Dla każdego z zawodników, a także członków sztabu, był to doskonały czas na zregenerowanie sił. „Mieliśmy wiele zajęć, które umożliwiły nam naładowanie baterii. Spędziliśmy czas aktywnie grając m.in. w tenisa, siatkówkę plażową czy piłkę nożną. Po prostu dobrze bawiliśmy się jako drużyna. To naprawdę oczyszcza umysł. Jesteśmy zmotywowani i gotowi na inaugurację Pucharu Świata”, powiedział Stefan Kraft.

Nową twarzą w austriackiej drużynie jest Jan Hoerl, dla którego wyjazd na Cypr był dobrą okazją na zintegrowanie się z pozostałym członkami ekipy. „Treningi tutaj były tak dostosowane, by nie przeszkodzić nam w ładowaniu baterii. Wyjazd zbliżył nas do siebie jeszcze bardziej jako zespół. Atmosfera w naszej ekipie jest co najmniej tak dobra jak cypryjska pogoda. Jak dla mnie zima mogłaby zacząć się już teraz. Już teraz jestem bardzo zmotywowany”, poinformował.

Austriaccy skoczkowie wprowadzili również kilka nowych form treningowych. „Większość treningów mieliśmy przed południem, więc po południu mieliśmy czas na indywidualną regenerację. Czymś nowym była dla nas gra w futbol amerykański w ramach treningów siłowych i szybkościowych. To był dla nas naprawdę dobrze spędzony okres”, stwierdził Daniel Huber.

Źródło: OSV / FIS