Aalto z urazem kostki, start w Wiśle zagrożony?

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:
Antti Aalto

Pechowo zakończyła się rozgrzewka dla Antti Aalto. Fin odniósł kontuzję kostki. Uraz nie jest poważny, jednak fińskiego skoczka czeka kilka tygodni przerwy.

Do kontuzji miało dość podczas gry w siatkówkę. Aalto doznał urazu kostki. Kontuzja na szczęście nie jest poważna i starty w sezonie zimowym nie są zagrożone. Jednakże pod znakiem zapytania stoi start Fina w zawodach inauguracyjnych Pucharu Świata w Wiśle. Janne Karppinen, który jest lekarzem, trenerem i fizjoterapeutą, opracował dla skoczka z Sotkamo plan powrotu do zdrowia na nadchodzące tygodnie. Wg Fińskiego Związku Narciarskiego, lidera fińskiej ekipy czeka 3-4 tygodni przerwy.

Aalto stara się nie przejmować zaistniałą sytuacją:

„Nie ma potrzeby martwić się nadchodzącą rehabilitacją. Za mną dobrze przepracowane lato. Najważniejszy jest powrót do zdrowia, a następnie zawody.”

O problemach zdrowotnych Aalto wypowiedział się główny trener reprezentacji Finladii – Lauri Hakola:

„Wg słów lekarza, prognozy na start w inauguracji sezonu nie są dobre, aczkolwiek wszystko jest możliwe. Na szczęście cały sezon nie jest zagrożony. Doznana kontuzja może jedynie spowolnić tempo przygotowań do sezonu.”

Aalto ma dobre wspomnienia z Wisły. Podczas ubiegłorocznej inauguracji PŚ Fin zajął znakomite siódme miejsce. Cały sezon 2018/2019 ukończył na 25. pozycji w klasyfikacji generalnej.

Źródło: hiihtoliitto.fi / twitter.com/sjteamfin