Eduard Torok kończy sportową karierę

Autor: Katarzyna Służewska, Opublikowano:

Eduard Torok, to rumuński, a później węgierski skoczek narciarski. Po kolejnym, dość nieudanym sezonie, skoczek postanowił definitywnie zakończyć sportową karierę.

Eduard Torok, po nagłośnieniu sytuacji związanej ze stosowaniem przemocy przez trenera Florina Spulbera, najpierw zawiesił karierę, a następnie postanowił zmienić barwy narodowe. W sezonie letnim 2019, zawodnik z Braszowa startował już jako reprezentant Węgier. Jednak nie za długo trwała współpraca Toroka z Węgierskim Związkiem Narciarskim. 22-latek nieoczekiwanie bowiem ogłosił zakończenie sportowej kariery.

„Miałem kilka rozmów z Węgierskim Związkiem Narciarskim, po których postanowiłem, że najlepiej dla obu stron będzie, gdy zakończę sportową karierę. Innymi słowami, usłyszałem, że związek ma ograniczony budżet i czy nie mógłbym sam opłacać sobie wyjazdów na Puchar Świata. To absurd. Szczególnie, iż mają tylko jednego skoczka z prawem startu w tych zawodach”, tak swoją decyzję wyjaśnia Rumun.

„Trener zachęcał mnie do opcji opłacania startów, ale ja nie mogłem się zgodzić. Powiedziano mi, że związek nie może zaoferować mi nic innego i jeśli jestem nieprzekonany, to mogę zostać w domu. Innymi słowy – wpadłem z deszczu pod rynnę”, dodaje na zakończenie.

Źródło: mytex.ro