Lea Lemare z problemami zdrowotnymi

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:

Lea Lemare od lat jest mocnym punktem drużyny francuskich skoczkiń narciarskich. Niestety, nie zobaczymy jej w sezonie 2019/2020 ze względu na nadczynność tarczycy.

Problemy zdrowotne zmusiły Lemare do przedwczesnego ukończenia minionej zimy tuż po Mistrzostwach Świata w Seefeld. Francuzka podkreśla, że leczenie przebiega pomyślnie i jest w trakcie treningu motorycznego.

30. indywidualnie zawodniczka ostatnich MŚ w Seefeld planuje wrócić na skocznię w lutym. Pewną przeszkodą może być waga. Podczas leczenia Francuzce przybrała na wadze aż 15 kg.

„Rzeczywiście, przybyło mi 15 kg, co nie pomaga w treningu skoków. Jednakże dzięki Francuskiemu Związkowi Narciarskiemu i centrum CNE w Albertville mogę odbywać szkolenie, które pomoże mi w powrocie. Mogę jedynie podziękować trenerom, którzy mi pomagają. Wciąż nie mam kontaktu z nartami, tęsknię za tym. Planuję wrócić na skocznię w połowie zimy.”

31. zawodniczka minionego PŚ 2018/2019 nie chce mówić o dalekosiężnych celach. Podkreśla, że teraz najważniejszy jest powrót na skocznię i odbudowa formy krok po kroku. Pod jej nieobecność o sile francuskiej drużyny będą stanowiły młode zawodniczki, chwalone przez starszą koleżankę z kadry: Lucile Morat i Josephine Pagnier.

Źródło: nordicmag.info