Konkurs Świąteczny w Wiśle [program zawodów]

Autor: Katarzyna Służewska, Opublikowano:

Tradycyjnie w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów w skokach narciarskich. Tej zimy Konkurs Świąteczny rozegrany zostanie na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Tego dnia na wiślańskim obiekcie zobaczymy najlepszych polskich skoczków narciarskich na czele z Kamilem Stochem – obrońcą tytułu mistrzowskiego.

Przed rokiem walka o medale krajowego czempionatu toczyła się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Żadnych szans rywalom nie dał wówczas Kamil Stoch z klubu KS Eve-nement Zakopane, który w pięknym stylu wywalczył indywidualnie swój szósty tytuł mistrza Polski na skoczni dużej. Srebrnym medalistą został Dawid Kubacki z TS Wisły Zakopane. A po brąz Mistrzostw Polski w Zakopanem sięgnął Stefan Hula, klubowy kolega Stocha.

Mistrzostwa Polski Seniorów w Wiśle będą imprezą masową, a bilety na te zawody będzie można nabyć w dniu konkursu tuż przed wejściem na obiekt. Szczegóły dotyczące ceny biletów oraz godzin sprzedaży wejściówek zostaną przedstawione w kolejnym komunikacie.


Program Mistrzostw Polski Seniorów – Konkurs Świąteczny w Wiśle

26.12.2019, czwartek

11:00-12:00 – trening wolny
12:15 – weryfikacja zgłoszeń
12:30 – odprawa techniczna kierowników drużyn
13:45 – seria próbna
14:45 – 1 seria konkursowa

Źródło: komunikat prasowy PZN / Anna Karczewska