Czołowi skoczkowie powalczą w Mistrzostwach Polski

Autor: Katarzyna Służewska, Opublikowano:

26 grudnia 2019 roku na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Seniorów w skokach narciarskich. Na starcie Konkursu Świątecznego nie zabraknie najlepszych polskich zawodników, którzy – na czele z obrońcą tytułu mistrzowskiego Kamilem Stochem – tradycyjnie w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia powalczą o medale krajowego czempionatu.

Mistrzostwa Polski Seniorów w Wiśle będą imprezą masową, a bilety na te zawody będzie można nabyć w dniu konkursu tuż przed wejściem na obiekt. „Konkurs Świąteczny zgłosiliśmy jako imprezę masową i do sprzedaży trafi 2500 biletów. Tego dnia nad bezpieczeństwem wszystkich będzie czuwała ochrona„, informuje Andrzej Wąsowicz, Prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego.

Bilety od godziny 10:00 będzie można kupić w kasie, która znajduje się przed wejściem na skocznię. Do sprzedaży trafią dwa rodzaje biletów – wejściówki na miejsca siedzące będzie można nabyć w cenie 30 zł, a bilety na sektory stojące będą dostępne w cenie 20 zł. Bramy skoczni zostaną otwarte o godzinie 13:00.

Mimo wiosennej aury Mistrzostwa Polski w Wiśle nie są zagrożone. „Dobrze wykorzystaliśmy dwie doby, podczas których temperatura spadła poniżej zera i wyprodukowaliśmy odpowiednią ilość śniegu, którą z piątku na sobotę w nocy rozciągnęliśmy na całej powierzchni skoczni. Aktualnie na całym obiekcie posiadamy warstwę 40 cm śniegu„, zapewnia Andrzej Wąsowicz. „Dodatkowo pod progiem skoczni mamy zrobiony skromny zapas śniegu, który w razie potrzeby rozprowadzimy na obiekcie„, dodaje Prezes ŚBZN. „Jedynym czynnikiem, który może nam nieco pokrzyżować plany, może być wiatr. Uważam jednak, że godzina rozpoczęcia samego konkursu jest dobra, bo najtrudniejsze momenty na skoczni, jeśli chodzi o wiatr, są w godzinach od 11:00-14:00. Natomiast pierwszą serię rozpoczynamy o godzinie 14:45„, zaznacza Wąsowicz. „Mogę zapewnić, że Konkurs Świąteczny zostanie zorganizowany na najwyższym poziomie i będzie spełniać standardy zawodów FIS. Na konkurs rozłożone zostaną siatki przeciwwietrzne i prowadzony będzie pomiar wideo. Zawody będzie można zobaczyć nie tylko na żywo w Wiśle, ale również w przed telewizorem. Konkurs Świąteczny transmitowany będzie przez Telewizję Polską„, informuje Prezes ŚBZN.  

Ni
kt nie ma wątpliwości, że czekają nas ciekawe zawody na wiślańskim obiekcie, podczas których emocji na pewno nie zabraknie. „Forma naszych zawodników idzie systematycznie do góry, a skoki chłopaków są coraz lepsze pod względem technicznym, dlatego walka o medale będzie niezwykle interesująca. Ja stawiam na trzech zawodników i myślę, że między nimi rozegra się walką o tytuł mistrza Polski. Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki to nasza najlepsza obecnie trójka„, zaznacza Andrzej Wąsowicz. „Piotr Żyła zna skocznię doskonale i myślę, że będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony przed własną publicznością  i odbić się po tym nieudanym dla niego konkursie indywidualnym Pucharu  Świata w Wiśle„, dodaje Wąsowicz.

W Konkursie Świątecznym zabraknie jednak czterech reprezentantów Kadr Narodowych Polskiego Związku Narciarskiego którzy tego dnia udadzą się w podróż na zawody Pucharu Kontynentalnego do Engelbergu. „W Engelbergu wystartuje czterech naszych reprezentantów. Informacje o tym, którzy zawodnicy powalczą w konkursach Pucharu Kontynentalnego, przekażemy po zawodach Pucharu Świata w Engelbergu„, informuje Maciej Maciusiak, trener Kadry Narodowej B.

O programie MP pisaliśmy tutaj>>

Źródło: komunikat prasowy PZN