Roman Koudelka zszokowany decyzją o zwolnieniu trenera

Autor: Aga Pająk, Opublikowano:
roman koudelka

Zwolnienie Davida Jiroutka w połowie sezonu było zaskoczeniem nie tylko dla kibiców, ale także zawodników. Głos w sprawie zabrał Roman Koudelka.

Na swoim profilu na Facebooku Roman Koudelka odniósł się do sprawy zwolnienia ze stanowiska trenera kadry narodowej, Davida Jiroutka. Nie ukrywa, że było to dla niego zaskoczenie, a on sam dziękuję mu za wszystko, co zrobił. Przeczytajcie, co napisał poniżej.

Cześć wszystkim, bardzo długo nie publikowałem nic na Facebooku (chciałem skupić się przede wszystkim na swojej pracy i poprawić swoje wyniki). Dzisiaj jednak musiałem coś napisać! Davidzie, DZIĘKUJĘ ZA WSZYSTKO!
Dzisiaj dowiedziałem się, że David został zwolniony z powodu naszych słabych wyników! Podjęto taką decyzję po włoskich konkursach, które paradoksalnie były dla nas najlepsze w tym sezonie!
Dowiedziałem się o tej decyzji dzisiaj bezpośrednio po lądowaniu w Pradze. Kiedy włączyłem telefon praktycznie miałem łzy w oczach. Miałem wrażenie, ze to jakiś żart, niestety jednak nie był.
Po wykonaniu kilku telefonów dowiedziałem się, że powodem takiej decyzji były nasze słabe wyniki! Poważnie? Teraz, kiedy zaczęło się dziać trochę lepiej (nie mówię, że jest świetnie, ale poprawę musiał widzieć i człowiek, który jakoś specjalnie nie interesuje się skokami), kiedy miałem wrażenie, że nareszcie idziemy we właściwym kierunku przyjdzie taka informacja? Poważnie?
Od rana nie robię nic innego niż odpowiadanie dziennikarzom, odpisywanie na sms-y itd… Teraz, kiedy wróciłem z zawodów a chce chociaż trochę czasu poświecić rodzinie i odpocząć od skoków! Świetnie! Wszystko to sprawi, że na kolejne zawody na pewno pojadę z czysta głowa. Bardzo dziękuje wszystkim z rady sekcji skoków, że robicie wszystko dla sportowców. Lepiej nie zrobiłby nawet sam Chuck Norris!!!
Najważniejsze, że mamy gdzie trenować i że warunki treningowe mamy porównywalne z innymi kadrami. Czy przypadkiem nie tutaj jest problem? Czy osoby decyzyjne w radzie nie powinny się skupić raczej na tym problemie niż szukać kozła ofiarnego i zwalniać trenera?
Na zakończenie chciałem powiedzieć dwie rzeczy.
1. Związek narciarski nie przyłożył do tej decyzji ręki. Davida odwołała rada sekcji skoków (przegłosowane to zostało jednogłośnie)
2: Nie mam nic przeciwko nowemu trenerowi Tondzie Hajkovi.
Dziękuje wszystkim i tak jak mówiłem po konkursie nie krytykujcie nas. Na prawdę nie mamy łatwo! (Wtedy jeszcze nie wiedziałem jakiego znaczenia nabiorą te słowa)
Koudy

źródło: facebook.com/Rkoudelka