Austriacy bez trenera, Felder rezygnuje

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:

Andreas Felder postanowił opuścić stanowisko głównego trenera austriackich skoczków narciaskich. Informacja została ogłoszona w komunikacie prasowym Austriackiego Związku Narciarskiego (OESV). Szkoleniowiec tłumaczy swoją decyzję względami rodzinnymi.

Felder objął reprezentację Austrii w sezonie 2018/2019. Za jego dwuletniej kadencji skoczkowie austriaccy wywalczyli łącznie 40 miejsc na podium, w tym 11 wygranych. Pod wodzą Tyrolczyka, swoją drugą Kryształową Kulę w karierze minionej zimy zdobył Stefan Kraft.

Wiemy jednak, że po sezonie 2019/2020 Felder nie kontynuuje współpracy z austriackimi skoczkami. Były znakomity zawodnik tłumaczy swoją decyzję kwestiami rodzinnymi. W lutym narodziła mu się córeczka. 58-latek wówczas wiedział, że nie będzie w stanie pogodzić życia zawodowego z prywatnym.

„Praca jako główny szkoleniowiec reprezentacji Austrii wiąże się z pełnym poświęceniem i pochłania dużo energii. Obecnie nie jestem w stanie pogodzić pracy z życiem prywatnym. Ostatnie dwa lata dały mi sporo nowych doświadczeń, ale także dużo sukcesów. Dziękuję wszystkim osobom, z którym miałem okazję współpracować i życzę powodzenia mojemu następcy.”

Decyzja została podjęta przy porozumieniu z federacją OESV, która już rozpoczęła poszukiwania nowego trenera. Żalu nie ukrywa prezes austriackiego związku, Mario Stecher, jednocześnie życząc byłemu już szkoleniowcowi powodzenia w roli ojca.

„Nie jesteśmy w stanie znaleźć odpowiednich słów, by podziękować Andreasowi za to, co dla nas zrobił, przejmując drużynę w bardzo trudnym momencie, a pozostawiając ją silną. Należy mu się wielki szacunek. Przed nami kolejne wyzwania w następnych latach, m.in. Mistrzostwa Świata w Oberstdorfie, zaległe Mistrzostwa Świata w lotach w Planicy, a także Igrzyska Olimpijskie w Pekinie w 2022 roku. Teraz musimy skupić się na tym, by zbudować ekipę, która będzie dalej nadzorowała projektem austriackich skoków.

Danke Andi Felder! 🙏🏻🦅🇦🇹 *** Nach 2 Jahren und in dieser Zeit 40 Stockerlplätzen, einem Gesamt-Weltcupsieger @…

Publiée par Ski Austria Nordisch sur Lundi 23 mars 2020

Źródło: OESV