Katharina Althaus szyje maseczki ochronne dla personelu medycznego

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:

Kryzys związany z epidemią koronawirusa spowodował przedwczesne zakończenie sezonu skoków narciarskich. Pracowników szpitala postanowiła wesprzeć Katharina Althaus, która własnoręcznie szyje maski ochronne.

Nie samymi skokami narciarskimi żyje człowiek – od kilku lat do jednego z największych hobby Kathariny Althaus należy szycie. Sama zawodniczka przyznaje, że jest w stanie uszyć wiele rzeczy: od sportowych toreb aż po bluzy.

Tym razem w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem, Althaus postanowiła uszyć maseczki ochronne dla lekarzy i pracowników szpitala. Jej przyjaciel Patrick Schmid, starszy brat kombinatora norweskiego Juliana Schmida jest sanitariuszem, za to jako lekarka pracuje jej sąsiadka, która podsunęła aktualnej wicemistrzyni świata z Falun pomysł uszycia dodatkowych maseczek, ze względu na ciągłe zapotrzebowanie.

Praca nad stworzeniem maseczki wicemistrzyni olimpijska z Pjongczangu zaczęła od wyszukania odpowiednich wzorów w internecie. Jak twierdzi sama zawodniczka, do tej pory powstało już 30 maseczek i to nie jest jeszcze koniec.

„Jestem zadowolona, do pracy motywuje mnie szczytny cel.”

Tolle Aktion von unserer Oberstdorferin Katharina #Althaus 💪🏻 Die Skispringerin nutzt ihr Talent an der Nähmaschine um…

Publiée par Oberstdorf 2021 sur Mercredi 25 mars 2020

Althaus zakończyła sezon 2019/2020 z małym niedosytem. Zawodniczka z Oberstdorfu po raz pierwszy od trzech lat skończyła sezon poza pierwszą trójką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, zajmując piąte miejsce i stając na podium jedynie w dwóch konkursach.

Ze względu na epidemię, Althaus, tak jak wielu innych sportowców, odbywa niezbędne dla zachowania kondycji treningi w domu, choć jeszcze nie zaczęła przygotowań do kolejnego sezonu.

Źródło: allgaeu.life + facebook.com/oberstdorf2021