Simon Ammann chce skakać dalej!

Autor: Aga Pająk, Opublikowano:
Simon Ammann

Każdego roku kibice skoków narciarskich zadają sobie pytanie czy w następnym sezonie na skoczniach świata pojawi się Simon Ammann. Szwajcarskie media donoszą, że czterokrotny Mistrz Olimpijski będzie kontynuował swoją karierę.

Plotki o tym, że ten sezon będzie ostatnim dla Simona Ammanna pojawiają się co roku. Teraz były one głośniejsze. Szczególnie, że sezon 2019/2020 Simon Ammann nie może zaliczyć do udanych. Jego najlepszym wynikiem było 16. miejsce w Oberstdorfie. Pod koniec miał problemy z awansem do finałowej „30”. Dodając do tego fakt, że Szwajcar ma 39 lat, ciężko było oczekiwać, iż będzie skakał dalej.

Simon Ammann oficjalnie nie wypowiada się na temat swoich planów na przyszłość, ale prowadzi rozmowy, z których, jak informują szwajcarskie media, wynika jasno, że chce kontynuować karierę.

Ciężko byłoby patrzeć, jak skoczek pokroju Simona Ammanna kończy karierę odchodząc tylnymi drzwiami, w sezonie który zakończył się przez pandemię koronawirusa, gdy odwołano Mistrzostwa Świata w Lotach.

Simon Ammann w ubiegłym sezonie włożył wiele pracy w doskonalenie butów z włókna węglowego. Teraz, oprócz Ammanna mają testować je także pozostali skoczkowie z kadry Szwajcarii – Killian Peier, Gregor Deschwanden, Dominik Peter, Sandro Hauswirth i Andreas Schuler.

Czy zobaczymy Simona Ammana w przyszłym roku na starcie? Wciąż nie jest to pewne, ale patrząc na doniesienia szwajcarskiej prasy, możemy się tego spodziewać.

źródło: nzz.ch