Austriacy poddani testom na koronawirusa

Autor: Katarzyna Służewska, Opublikowano:
team Austria

W poniedziałek, 20 kwietnia, część austriackich sportowców miała już możliwość powrotu do treningów w krajowych ośrodkach. Jednak aby sportowcy i sztabowcy podlegający pod Austriacki Związek Narciarski mogli w pełni korzystać z dostępnej infrastruktury, najpierw muszą zostać poddani badaniom na obecność wirusa SARS-CoV-2 w organizmie.

W miniony poniedziałek, austriacki rząd zezwolił części zawodnikom na wznowienie treningów w tamtejszych bazach szkoleniowych. Pisaliśmy o tym >>TUTAJ<<

Jednak aby wrócić do treningów w bazach szkoleniowych, sportowcy i ich trenerzy muszą spełniać pewne warunki. Zawodnicy muszą bowiem poddać się testom na obecność wirusa SARS-CoV-2 w organizmie. Jedynie negatywne wyniki będą uprawniały do przyjazdu do baz treningowych. W miniony weekend testom poddani zostali skoczkowie i skoczkinie wraz z trenerami. Pierwsze zajęcia, z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa, mają się odbyć w środę w ośrodkach w Innsbrucku i Salzburgu.

Został również opracowany plan zgrupowań. Od maja mają zostać udostępnione bazy treningowe wraz z całą infrastrukturą towarzyszącą. Zgrupowania będą miały trwać nie dłużej niż 8 dni, a przed przyjazdem do ośrodka, a także przed jego opuszczeniem, zawodnicy będą musieli obowiązkowo poddać się testom.

„Łącznie 450 sportowców i 250 członków sztabów szkoleniowych przejdzie ponad 1500 testów, co umożliwi odpowiedzialny powrót do zorganizowanego szkolenia zawodników. Ponadto, we współpracy z Uniwersytetem w Innsbrucku, przeprowadzany jest test na obecność przeciwciał. Dotyczy to wszystkich naszych sportowców, niezależnie od przynależności do grupy treningowej. Ważne jest, aby dowiedzieć się, w jakim stopniu członkowie naszych zespołów zostali w minionym sezonie dotknięci chorobą Covid-19, i na ile mogą być odporni”, poinformował Prezydent OSV – Peter Schröcksnadel.

Źródło: OSV