Svenja Wuerth przechodzi do kombinacji norweskiej

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:

Svenja Wuerth w ostatnich latach była pewnym punktem ekipy niemieckich skoczkiń. Zawodniczka postanowiła zmienić uprawianą przez siebie dyscyplinę i na sezon 2020/2021 znalazła się w żeńskiej kadrze w kombinacji norweskiej.

Wuerth startowała w Pucharze Świata w skokach narciarskich od inauguracyjnej edycji 2011/2012. Najlepsza była dla niej zima 2016/2017, którą ukończyła na 10. miejscu w klasyfikacji generalnej PŚ, zajmując w jednym z konkursów swoje jedyne miejsce na podium zawodów najwyższej rangi – 3. miejsce w Ljubnie. Była w składzie ekipy niemieckiej, która w konkursie drużyn mieszanych wywalczyła złoty medal Mistrzostw Świata w Lahti w 2017 roku.

Wuerth minionej zimy wystartowała w jednym z konkursów Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej w Eisenerz, nie ukończyła jednak biegu. To jej nie przeszkodziło w podjęciu decyzji o rezygnacji ze skoków narciarskich i kontynuacji kariery sportowej jako zawodniczki kombinacji. Sportsmenka z Baiersbronn znalazła się w kadrze kobiet w KN na sezon 2020/2021.

Sama zawodniczka postanowiła ogłosić swoją decyzję dla fanów za pośrednictwem profilu na Instagramie:

„Życie składa się z nowych wyzwań! Dla niektórych mogło to nie być zaskoczeniem po moim starcie w kombinacji norweskiej w lutym, jednak dla niejednych z pewnością była to niespodzianka. Przede mną nowe cele, które postrzegam jako szansę. Nie mogę się doczekać nowej formuły treningów oraz nadchodzącego sezonu, który z pewnością oferuje nowe możliwości.”

Źródło: instagram.com/svenja_wuerth + skispringen.com