Willingen Five z nowymi zasadami

Autor: Julia Borowczyk, Opublikowano:

Od trzech lat w Niemczech organizowany jest minicykl Willingen Five. W nadchodzącym sezonie 2020/2021, zostanie on poszerzony i zamiast pięciu skoków zaliczanych do klasyfikacji, skoczkowie oddadzą ich sześć.

Puchar Świata w niemieckim mieście jest organizowany od 1999 roku. Pierwsza edycja turnieju Willingen Five odbyła się w sezonie 2017/2018 i jest kontynuowana co roku do dnia dzisiejszego. Laureatem inaugurującej edycji został Kamil Stoch.

Do klasyfikacji generalnej zaliczano skok z kwalifikacji oraz 4 serii w konkursach indywidualnych. Ulegnie to zmianie, ponieważ przed drugimi zawodami również odbędą się kwalifikacje.

W poprzednich latach rywalizowano o nagrodę pieniężną o wartości 25 tysięcy euro, lecz otrzymywał ją tylko i wyłącznie zwycięzca. Teraz, kwota zostanie zwiększona do 30 tys., ale zostanie rozłożona dla trzech najlepszych zawodników. Pierwszy otrzyma 15 tysięcy, drugi 10, natomiast trzeci 5.

Kalendarze na najbliższy sezon zostały zaakceptowane podczas wirtualnej konferencji. Termin zawodów na Mühlenkopfschanze zaplanowano na 29-31 stycznia.

Jürgen Hensel o bieżącej sytuacji mówi następująco:

Oczywiście mamy nadzieję, że do nowego roku sytuacja wokół obecnie dominującej pandemii koronawirusa będzie zupełnie inna. Sprzedaż biletow na przyszłoroczne zawody powinna zacząć się 5 października bieżącego roku.

W zeszłym roku, rywalizację w turnieju zwyciężył Stephan Leyhe.

Źródło: Willingen Weltcup