Schlierenzauer o kolejnych etapach odmrożeń w Austrii

Autor: Katarzyna Służewska, Opublikowano:
Schlierenzauer

W większości europejskich krajów, sytuacja związana z koronawirusem poprawia się. Jednak np. w Austrii zauważono jego szybsze rozprzestrzenianie się, przez co starci ludzie są pod szczególnym nadzorem. Schlierenzauer patrzy jednak w przyszłość z nadzieją.

Odmrażanie sportu

Austria jest jednym z czterech europejskich krajów, w których zanotowano szybsze rozprzestrzenianie się koronawirusa. Jednak jest ono na tyle nieznaczne, że kraj zamierza otworzyć niebawem granice dla obcokrajowców. Znoszonych jest również coraz więcej obostrzeń, w tym także związanych ze sportem, który budzi się z dwumiesięcznego uśpienia. „Realizuję program, którego wykonanie koordynują trenerzy. Trzy razy w tygodniu ćwiczę w Centrum Olimpijskim. Rytm tych treningów mi odpowiada, niczego nie brakuje. Trudno obiektywnie ocenić moją formę, ale na pewno wszystko idzie w dobrym kierunku”, powiedział Schlierenzauer.

Obawa o siebie i o rodzinę

Większość czasu, która minęła od zakończenia sezonu zimowego, Tyrolczyk spędził w domu. „Sporo czasu spędzałem sam ze sobą. Poznałem się na nowo. Po kilku tygodniach wprowadził się mój brat. Dzięki temu łatwiej było mentalnie przeciwstawić się pandemii”, przyznał.

COVIC-19 największym zagrożeniem jest dla osób starszych. Nic więc dziwnego, że 30-latek martwi się o swoją babcię.

Sport po pandemii

Co prawda w wielu krajach sportowcy wznowili już treningi, ale nie wiadomo jeszcze jak za kilka tygodni będą wyglądały imprezy masowe. „Na dłuższą metę nie wyobrażam sobie choćby profesjonalnego sportu bez kibiców”, stwierdził zwycięstwa PŚ.

Austriak ma jednak nadzieję, że LGP odbędzie się bez większych problemów . „Ponadto, każdy skoczek powinien mieć równe szanse. Jestem jednak pozytywnie nastawiony do przyszłości. Na pewno znajdziemy rozwiązania, które umożliwią organizację wydarzeń sportowych”. dodał na zakończenie.

Źródło: sportowefakty.wp.pl