Polska kadra i pierwsze skoki w czasie pandemii

Autor: Katarzyna Służewska, Opublikowano:
kadra Polski

Wielkimi krokami zbliża się pierwsze, tej wiosny,zgrupowanie polskie kadry narodowej. Czołowi zawodnicy już w niedzielę pojawią się na skoczni w Szczyrku.

Po dwóch miesiącach od zakończenia sezonu zimowego, polska kadra narodowa wznowi treningi na skoczni. Odbędą się ono na kompleksie Szczyrk-Skalite, na której zawodnicy pojawią się już w najbliższą niedzielę.

Pomimo jeszcze wielu obostrzeń związanych z koronawirusem, polscy skoczkowie będą mieli do dyspozycji wszystko, czego będą potrzebowali. „Jesteśmy po rozmowach z dyrektorem Centralnego Ośrodka Sportu ws. procedur bezpieczeństwa przy zaostrzonym rygorze. Jesteśmy dobrej myśli. Wprawdzie COS w Szczyrku jest jeszcze zamknięty jako całość, to z dostępem do skoczni nie ma problemu. Skoczkowie będą mieszkali w zewnętrznym hotelu. Będą korzystali z własnego transportu, w hotelu wyłączono dla nich całe skrzydło obiektu, będą mieli jednocześnie wyłączny dostęp do stołówki”, poinformował sekretarz PZN, Jan Winkiel.

W Szczyrku kolejne treningi odbędą również polscy juniorzy oraz skoczkinie. Te dwie grupy mają już za sobą pierwsze spotkanie ze skocznią.

Na chwilę obecną nie są planowane zagraniczne zgrupowania naszych zawodników. Muszą im wystarczyć trzy polskie skoczni – w Szczyrku, Wiśle oraz Zakopanem.

Źródło: przegladsportowy.pl