Pekin 2022: Prace nad budową kompleksu skoczni trwają

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:

Gospodarzem zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku będzie Pekin. Chińczycy postanowili pochwalić się postępem prac nad kompleksem skoczni narciarskich.

Konkurencje w skokach narciarskich zostaną rozegrane w Zhangijakou, czyli miejscowości położonej o ok. 200 km od samego Pekinu. Prace nad obiektami K95 i K125 rozpoczęły się już w 2017 roku.

Budowa nie obyła się bez problemów. Wyjątkowo mroźna zima 2017/2018 spowodowała zawieszenie prac, które zostały wznowione w maju 2018 roku. W obecnym roku przeszkodą okazała się pandemia koronawirusa, przez którą ponownie trzeba było zawiesić cały proces.

Chińczycy postanowili pochwalić się postępami prac. Na portalu k.sina.cn został umieszczony filmik, w którym można zobaczyć (film dostępny TUTAJ>>> ) aktualny stan olimpijskich skoczni. O ile takie elementy jak wieża czy najazd są już w zaawansowanym etapie budowy, tak chińskim konstruktorom jeszcze wiele zostało do całkowitego ukończenia projektu.

Zanim obiekty w Zhangijakou będą gościć ZIO 2022, wcześniej zostaną rozegrane na nich zawody Pucharu Świata w ramach próby przedolimpijskiej. Konkursy zostały zaplanowane na dni 13-14 lutego 2021 roku.

Źródło: sport.tvp.pl + k.sina.cn