Julian Hahn zakończył sportową karierę

Autor: Katarzyna Służewska, Opublikowano:

Z początkiem czerwca do mediów trafił informacja, że kolejnym zawodnikiem kończącym sportową karierę, jest 22-letni Julian Hahn. W jednym z wywiadów opowiedział m.in. o motywach rezygnacji czy planach na przyszłość.

Na wstępie warto wspomnieć, że Julian Hahn swoją sportową karierę rozpoczął mając 4 lata. Od samego początku skoki stały się jego pasją. Jednym z większych osiągnięć zawodnika jest srebrny medal Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w Rasnovie w 2013 roku.

W grudnia 2018 roku zawodnik wystartował w swoich ostatnich zawodach międzynarodowych Następnie zmagał się z problemami zdrowotnym, które były efektem upadku w Oberhofie.

„W styczniu 2019 roku zaliczyłem upadek w Oberhofie, w którym doznałem urazu lewego ramienia. Od razu poddałem się zabiegowi i dopiero w połowie roku mogłem wznowić treningi. Jednak już w sierpniu ponownie zwichnąłem ramię i przeszedłem kolejną operację, przez którą znowu musiałem przerwać treningi. Tak minęło prawie półtora roku bez treningów i startów w zawodach. Postanowiłem zatem zakończyć karierę, bo zdrowie jest najważniejsze”, powiedział zawodnik.

Jak każdy sportowiec, tak i Hahn, ze swojej sportowej kariery będzie miał wiele pozytywnych wspomnieć.

„Najlepszym doświadczeniem były dla mnie pucharowe wyjazdy do Sapporo, Pyeongchangu czy Iron Mountain. Właściwie wszystkie starty były bardzo miłe i zapamiętam je na zawsze. Jestem wdzięczny temu sportowi, że mogłam poznać wielu wartościowych ludzi zarówno w kraju, jak i za granicą. Z niektórymi zawodnikami nawiązała się również przyjaźń, a należy do nich m.in. Martin Hamann, z którym znam się od dzieciństwa”.

Dla Niemca sprawa skoków narciarskich jest ostatecznie zamknięta, ale młodsi koledzy zawsze będą mogli liczyć na jego pomoc i radę.

„Rozdział skoków narciarskich jest dla mnie, jako sportowca, zdecydowanie zamknięty, ale nie odcinam się zupełnie od nich. Zawsze będę służył pomocą zawodnikom w moim rodzimym klubie. Zobaczymy jednak co przyniesie przyszłość. Nie wykluczone jest bowiem, że pojawię się w skokach jako trener czy też będę wspierał młodych sportowców w inny sposób”, dodał na zakończenie.

Źródło: skispringen-news.de