Geiger: „To będzie ciężka zima”

Autor: Katarzyna Służewska, Opublikowano:
Karl Geiger

Dla Karla Geigera sezon 2019/2020 był bardzo udany, ale to nadchodząca zima będzie dla Niemca wielkim wyzwaniem. Głównym celem dla 27-latka są jednak Mistrzostwa Świata w Oberstdorfie.

Członek klubu SC Oberstdorf ma przed sobą sezon pełen wielkich imprez. Oprócz corocznego TCS odbędą się bowiem Mistrzostwa Świata w lotach w Planicy oraz Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym w Obersttdorfie. Jednak już teraz widać u Niemca chęć walki o najwyższe laury, co potwierdzają słowa „Nie mogę się już doczekać zimy”.

Z powodu pandemii koronawirusa, sezon zimowy nadal jest wielką niewiadomą. Geiger jest tego świadomy, ale z optymizmem patrzy w przyszłość. „To będzie ciężka zima. Mam jednak nadzieję, że wszystkie konkursy odbędą się zgodnie z planem”, powiedział w jednym z wywiadów.

Jedną z ważniejszych imprez w sezonie 2020/2021, są oczywiście MŚ w Oberstdorfie. Dla 27-latka owa impreza będzie miała zapewne szczególne znaczenie. „Dla mnie, jako sportowca, byłoby to oczywiście niezwykle dużym rozgoryczeniem, gdyby mistrzostwa w ogóle się nie odbyły. Mistrzostwa Świata rozgrywane przed własną publicznością, to prawdopodobnie jedno z bardziej wyjątkowych doświadczeń w mojej karierze. Oczywiście chciałbym w nich wystartować, i to z udziałem kibiców. Skoki przy pustych trybunach sprawiają bowiem, że czegoś nam brakuje”, stwierdził Niemiec.

Źródło: skispringen-news.de