Letnie Grand Prix w Wiśle ma nowy termin

Autor: Julia Borowczyk, Opublikowano:

Letnie Grand Prix już od kilku lat gości w Wiśle. Skoczkowie rywalizują na skoczni Wisła Malinka, a tym samym inaugurują sezon letni. W tej edycji LGP zawody musiały być przełożone, ze względu na pandemię koronawirusa.

Konkursy na skoczni imienia Adama Małysza miały odbyć się 17-18 lipca. Ze względu na panującą na świecie sytuację, czyli pandemię, zapadła decyzja o przeniesieniu ich na 22-23 sierpnia.

Do wypełnienia ostatecznych formalności dotyczących daty, wystarczy tylko potwierdzenie FIS. Wydaje się to być wyłącznie formalnością.

Rywalizacja w Wiśle potrwa trzy dni. W piątek o godzinie 18:00 rozegrane zostaną kwalifikacje, w sobotę konkurs drużynowy, a w niedzielę indywidualny. Obydwa konkursy rozpoczną się o godz. 17:30.

Poza konkursami w Wiśle, podczas tegorocznej edycji Letniego Grand Prix, odbyć mają się też zawody w Szczuczyńsku i Czajkowskim. W kalendarzu znalazły się też Hinzenbach oraz Klingenhtal.

Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej LGP w 2019 roku odniósł Dawid Kubacki. Tuż za nim uplasowali się Yukiya Sato oraz Timi Zajc.

Źródło: TVP sport