LGP w Wiśle z udziałem kibiców!!

Autor: Katarzyna Służewska, Opublikowano:

Po ogłoszeniu wstępnych kalendarzy Letniego Grand Prix było wiele wątpliwości związanych z organizacją zawodów – czy w ogóle będą przeprowadzone, czy odbędą się z udziałem kibiców czy też bez nich… Na miesiąc przed inauguracją cyklu, wiadome jest, że na skocznię w Wiśle każdego dnia będzie mogło wejść 999 widzów.

Ile osób wejdzie na skocznie?

We wtorek, 21 lipca, w życie weszło rozporządzenie mówiące o zmianie ilości osób mogących wejść na obiekty sportowe. Nie do końca było ono jednak jednoznaczne.

„W dokumencie wymieniono jednak tylko stadiony piłkarskie i żużlowe. Dlatego potrzeba było analizy prawnej dla naszego przypadku”, powiedział Andrzej Wąsowicz, po czym dodał: „Wpuścimy 999 osób. Co bardzo ważne do tej liczby nie będą zaliczać się osoby pracujące przy zawodach. Część fanów zajmie miejsca siedzące, część stojące. Na pewno będzie trzeba bezwzględnie przestrzegać restrykcji. To bardzo ważne, bo już w listopadzie organizujemy Puchar Świata, a będzie się nam przyglądać 11 wysłanników FIS, w tym Sandro Pertile”.

Które nacje przyjadą do Polski?

Rozwiązana została zagadka związana z ilością osób mogących wejść na skocznię podczas zawodów. Niewiadomą zostaje jednak nadal to, które nacje zdecydują się przyjechać do Polski na inaugurację LGP.

„Mogę powiedzieć, że potwierdzili się Austriacy, Słoweńcy, Niemcy, Estonia, Szwajcaria. Zaczynają spływać zgłoszenia. Odpisali też Kazachowie, ale na zasadzie: „dziękujemy, przyjedziemy, jeśli będą loty i dostaniemy wizę. Na pewno zabraknie natomiast Japończyków”, poinformował prezes ŚBZN.

Źródło: sport.tvp.pl