Finałowe zawody LGP w Klingenthal – odwołane

Autor: Katarzyna Służewska, Opublikowano:
Klingenthal

Kolejne zmiany zaszły w kalendarzu Letniego Grand Prix na sezon 2020. Piątkowym popołudniem Niemiecki Związek Narciarski poinformował bowiem o odwołaniu finałowych zawodów cyklu w Klingenthal.

Tradycją już się stało, że finałowe zawody LGP odbywają się na Sparkasse Vogtland Arenie w Klingenthal. Ze względu na krajowe oraz międzynarodowe ograniczenia związane z pandemią koronawirusa, organizatorzy niemieckich zmagań ostatecznie podjęli decyzję o odwołaniu zawodów, które miały się odbyć w dniach 2-3 października.

„Ze względu na nadal obowiązujące ograniczenia krajowe i międzynarodowe, DSV i jego komitet organizacyjny nie jest w stanie zapewnić niezbędnego do przeprowadzenia zawodów bezpieczeństwa. Dotyczy to przede wszystkim kwestii higieny”, taką informację podano w oficjalnym oświadczeniu.

Obecnie DSV skupia się zatem na jak najlepszym dopracowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa podczas zimowych zawodów, które są zawsze priorytetem.

„Obecnie pracujemy nad koncepcją organizacji zimowych konkursów w ramach Pucharu Świata oraz mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym. Zdrowie i bezpieczeństwo widzów oraz uczestników zawodów jest dla nas najwyższym priorytetem. Potrzebujemy trochę czasu, aby móc to zagwarantować. Chcemy opracować i przetestować możliwe warianty”, dodał Frenz Steinle, prezes niemieckiego związku.

Źródło: deutscherskiverband.de