Schlierenzauer chciałby wrócić do czołówki

Autor: Katarzyna Służewska, Opublikowano:
Gregor Schlierenzauer

Za kilka dni zainaugurowany zostanie 42. Puchar Świata w skokach narciarskich. Pomimo tego, że przygotowania do sezonu utrudniała pandemia koronawirusa, to Gregor Schlierenzauer cały czas walczy o powrót na szczyt w rywalizacji najwyższej rangi.

„Lato bez wątpienia nie było łatwe, jesień także była wyzwaniem. Tym bardziej jestem wdzięczny trenerowi Andreasowi Widhoelzlowi i działaczom Austriackiego Związku Narciarskiego za stworzone nam warunki do treningów w czasach pandemii. Pozwolili nam bardzo dobrze przygotować się do sezonu”, pisze na swoim blogu Austriak.

Ostatnim punktem przygotowawczym do nowego sezonu, był obóz treningowy w Bischofshofen oraz Innsbrucku gdzie podopieczni Andreasa Widhoelzla oddali skoki na torach lodowych. Pomimo utrudnień związanych z treningami i przemieszczaniem się, 30-latek ma jasno postawiony cel:

„Moje cele w zasadzie się nie zmieniły. Wszystko kręci się wokół tego, czy wrócę na szczyt, czy nie. Kilkukrotnie doświadczyłem już, że powrót na szczyt nie jest prosty, jednak moja radość z uprawiania sportu i stawiania czoła wyzwaniom jest niezmienna. Mam klarowny pomysł i nie brak mi motywacji. Uważam, że jestem na dobrej drodze„.

Źródło: gregorschlierenzauer.at