Killian Peier czuje się coraz lepiej

Autor: Julia Borowczyk, Opublikowano:

Killian Peier jest brązowym medalistą Mistrzostw Świata. W ubiegłym sezonie zawodnik prezentował się najlepiej ze Szwajcarów. Skoczek podczas październikowych zawodów o mistrzostwo kraju upadł i zerwał więzadło w kolanie.

Konkurs o tytuł mistrza Szwajcarii odbył się na obiekcie HS 117 w Einsiedeln. Killian Peier oddał dobry skok i lądował na 116.5 metrze. Problem pojawił się dopiero po lądowaniu, kiedy skoczkowi wykręciło się kolano i wtedy upadł. Skocznię opuścił przy pomocy kilku sanitariuszy.

Zawodnik został zabrany do szpitala z podejrzeniem urazu kolana. Diagnozy potwierdziły się i stwierdzono u niego zerwane więzadło w prawym kolanie. Na dodatek rozciął sobie brodę.

Kilka dni po tym wydarzeniu Szwajcar poinformował swoich fanów za pośrednictwem mediów społecznościowych, iż będzie walczył i, że dziękuje za wszelkie wsparcie. ,,Czasami życie mocno cię uderza.” – podsumował Killian Peier.

https://www.instagram.com/p/CGzd756nE_j/?utm_source=ig_web_copy_link

Po trzech tygodniach Szwajcar zaktualizował informacje o swoim stanie zdrowia. Opublikował zdjęcie na którym stoi z kulami pod budynkiem fizjoterapii w szwajcarskim Unteriberg.

Jak widać po moim uśmiechu, radzę sobie dobrze. Ból nadal występuje, ale z dnia na dzień jest coraz lepiej. […] Postaram się na bieżąco informować Was o moim wyzdrowieniu, gdy na bieżąco dzieje się coś nowego. Wszystko wymaga cierpliwości i czasu.

Peier życzył wszystkim udanego startu w Wiśle. Zawody w Polsce odbędą się między 20, a 22 listopada. Zaplanowane są dwa konkursy – jeden indywidualny oraz jeden drużynowy.

https://www.instagram.com/p/CHqOIODnS_M/?utm_source=ig_web_copy_link

Źródło: srf.ch i swiss-ski.ch, instagram