PŚ w Wiśle: Stoch wygrywa kwalifikacje!

Autor: Aga Pająk, Opublikowano:
kamil stoch

Pierwsze kwalifikacje w sezonie 2020/2021 za nami. Zwyciężył je Kamil Stoch. Do konkursu awansowało 11 Polaków.

Kamil Stoch wylądował na 132. metrze i wygrał kwalifikacje, przed Yukiyą Sato (129 m) i Markusem Eisenbichlerem (129.5 m).

Czwarty był Michael Hayboeck (127 m), a czołową „5” zamknęli ex-aequo Karl Geiger (125.5 m) i Dawid Kubacki (123.5 m).

Do konkursu awansowało 11 z 12 Polaków. Próba ta nie udała się debiutującemu Jarosławowi Krzak, który był 60.

Lp. BIB Zawodnik Kraj Odl Pkt
160Stoch KamilPOL132.0135.3
254Sato YukiyaJPN129.0128.6
345Eisenbichler MarkusGER129.5128.4
446Hayboeck MichaelAUT127.0121.1
563Geiger KarlGER125.5120.8
561Kubacki DawidPOL123.5120.8
723Granerud Halvor EgnerNOR126.0117.7
839Klimov EvgeniyRUS126.5117.5
949Huber DanielAUT121.5117.1
1055Zyla PiotrPOL121.5115.9
1143Hoerl JanAUT122.0114.3
1256Aschenwald PhilippAUT119.0113.8
1344Ito DaikiJPN122.5113.0
1462Kobayashi RyoyuJPN120.0112.9
1547Paschke PiusGER123.5111.6
1658Prevc PeterSLO119.0111.3
1727Zniszczol AleksanderPOL121.0110.3
182Stekala AndrzejPOL121.0109.0
1851Schmid ConstantinGER118.5109.0
2029Boyd-Clowes MackenzieCAN120.5108.9
219Hamann MartinGER120.0108.4
2264Kraft StefanAUT118.0108.3
237Eriksen Sander VossanNOR120.0106.7
2457Tande Daniel AndreNOR116.0105.8
2528Deschwanden GregorSUI119.5105.1
2613Pavlovcic BorSLO119.0104.6
2724Peter DominikSUI120.0103.8
2822Muranka KlemensPOL115.0103.5
2948Schlierenzauer GregorAUT115.0103.3
3050Johansson RobertNOR115.5103.2
3052Lanisek AnzeSLO113.5103.2
3220Bartol TilenSLO116.5103.0
333Wasek PawelPOL115.0102.3
3442Jelar ZigaSLO116.0101.3
3535Wolny JakubPOL118.5100.8
3625Aigro ArttiEST118.0100.1
3719Freund SeverinGER115.097.6
3814Wellinger AndreasGER116.097.3
3959Lindvik MariusNOR113.596.8
3953Zajc TimiSLO111.596.8
4121Trofimov Roman SergeevichRUS109.596.4
4234Zografski VladimirBUL115.596.1
4340Kobayashi JunshiroJPN116.595.4
4430Hula StefanPOL111.595.1
454Pilch TomaszPOL112.593.3
4641Pedersen RobinNOR114.092.2
4731Haare AndersNOR113.092.0
4838Sato KeiichiJPN113.591.7
4917Soukup MatthewCAN110.091.1
5033Kot MaciejPOL111.590.8
5136Semenic AnzeSLO113.090.5
5232Nakamura NaokiJPN113.088.6
5326Polasek ViktorCZE109.588.5
546Kalinichenko VitaliyUKR112.587.7
558Mankov IlyaRUS110.086.2
5637Ammann SimonSUI110.084.8
5710Kozisek CestmirCZE104.075.5
5811Hauswirth SandroSUI103.075.2
595Stursa VojtechCZE102.574.9
601Krzak JaroslawPOL103.574.8
6112Maksimochkin MikhailRUS100.568.1
6216Larson CaseyUSA100.567.8
6318Marusiak YevhenUKR80.527.7
DSQ15Sakala FilipCZE