Skład Austriaków na konkursy w Zakopanem

Autor: Julia Borowczyk, Opublikowano:

Nastąpiły zmiany składu w kadrze Austriaków na nadchodzące konkursy w Zakopanem. Podczas zawodów na polskiej ziemi, nie zobaczymy Stefana Krafta oraz Markusa Schiffnera.

Do rywalizacji w Pucharze Świata powrócą za to Jan Hoerl oraz Gregor Schlierenzauer. Zastąpią oni Stefana Krafta oraz Markusa Schiffnera, który nie spisuje się wystarczająco dobrze, aby brać udział w zawodach.

Aktualny lider Austriaków Stefan Kraft postanowił nie zaprezentować się podczas konkursów na Wielkiej Krokwi. Na początku sezonu zawodnik ten zmagał się z koronawirusem, a potem bólem pleców i pachwiny. Problemy zdrowotne były powodem jego absencji w Ruce, Niżnym Tagile czy też Engelbergu.

Hoerl był nieobecny przez kilka konkursów, ponieważ przed kwalifikacjami w Bischofshofen poczuł dyskomfort w kolanie. Natomiast Gregor Schlierenzauer podczas konkursu na skoczni im. Paula Ausserleitnera, sfrustrowany porażką, nie pojawił się przy kontroli sprzętu. Spowodowało to jego dyskwalifikację.

Podopieczni Andreasa Widhoelzla zaprezentują się w składzie Philipp Aschenwald, Michael Hayboeck, Daniel Huber, Thomas Lackner, Maximilian Steiner oraz wyżej wspominani Jan Hoerl oraz Gregor Schlierenzauer.

Źródło: Austriacki Związek Narciarski