FIS Cup Villach: Ortner wygrywa

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:

Austriacy ponownie zdominowali rywalizację u siebie w Villach podczas konkursu FIS Cup. Triumf odniósł Maximilian Ortner, a podium uzupełnili jego rodacy: Francisco Moerth i Mika Schwann. Punkty zdobyło dwóch Polaków.

Za nami wyrównana walka o zwycięstwo między Maximilianem Ortnerem (97,5 i 96,5 m), a Francisco Moerthem (99,5 i 98 m). Ostatecznie wygrał ten pierwszy, jednak różnica wyniosła zaledwie 0,4 pkt. Podium uzupełnił kolejny ze skoczków Austriackich, Mika Schwann – dwukrotnie po 94 m.

Punkty zdobyło dwóch polskich zawodników. 24. był Karol Niemczyk (87 i 88 m) i 29. Szymon Zapotoczny (83,5 i 77 m). Awansu nie zdołali wywalczyć 33. Wiktor Pękala (80,5 m), 38. Krzysztof Kieta (79 m) i 40. Stanisław Ciszek (77,5 m).

Ortner dzięki dwóm zwycięstwom w Villach objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej FIS Cup. Jego przewaga nad drugim Stefanem Huberem wynosi 25 pkt. Trzeci jest Clemens Aigner. Warto zwrócić uwagę, że cała czołowa dziesiątka jest obsadzona przez austriackich skoczków. Najwyżej z Polaków plasuje się Tomasz Pilch na 32. miejscu.

Źródło: Informacja własna/FIS