PK w Brotterode: Pilch Triumfuje, Kot na podium!

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:
MP Wisła 2020 Pilch

Puchar Kontynentalny w Brotterode przyniósł dziś kolejne polskie zwycięstwo. Po wczorajszej wiktorii Stefana Huli, dziś wygrał Tomasz Pilch. Drugi był Junshiro Kobayashi, a podium uzupełnił drugi z Polaków, Maciej Kot.

To był znakomity weekend dla polskich skoczków w Brotterode. Tak samo jak wczoraj, dziś zwyciężył właśnie Polak. Tym razem był to Tomasz Pilch, który uzyskał dziś 115,5 i 111 m. To mu dało wygraną z przewagą 3,4 pkt. nad drugim Junshiro Kobayashim. Japończyk skoczył 111,5 i 109,5 m. Dziś podium wywalczyło dwóch Polaków. Obok Pilcha był to Maciej Kot, który w swoich dzisiejszych próbach zanotował odległości 112,5 i 110,5 m.

Wczorajszy zwycięzca, Stefan Hula, tym razem nie zdołał wskoczyć na podium, ale i tak może mówić o kolejnym udanym występie. Polski weteran zajął dziś szóste miejsce po skokach na 114 i 110 m. W czołowej dziesiątce znalazł się także czwarty z Polaków startujących w Brotterode – Aleksander Zniszczoł, który tym razem był dziewiąty – 107,5 i 110 m.

Za nami ostatni konkurs 6 periodu. Niestety, Polakom nie udało się tym razem wywalczyć dodatkowej kwoty startowej na ostatnie konkursy Pucharu Świata. Z takowej mogą cieszyć się Austriacy, Słoweńcy i Japończycy.

W klasyfikacji generalnej PK wciąż najwyżej jest sklasyfikowany Zniszczoł, na 7. miejscu, zaś 9. jest Kot. Na 17. miejsce awansował Hula, a na 19. Pilch. Prowadzi Markus Schiffner z dużą przewagą nad swoimi kolegami z reprezentacji: Ulrichem Wohlgenanntem i Stefanem Rainerem.

Kolejne konkursy PK odbędą się 13-14 marca w Zakopanem.