Hrgota trenerem Słoweńców przez następne dwa lata

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:

Robert Hrgota przejął reprezentację Słowenii w środku sezonu, w trakcie Mistrzostw Świata w lotach w Planicy. Wiemy już, że młody szkoleniowiec, który zastąpił Gorazda Bertoncelja, poprowadzi reprezentację Słowenii przez kolejne 2 lata. Głównym celem mają być Igrzyska Olimpijskie w Pekinie oraz Mistrzostwa Świata w Planicy.

Hrgota dostał szansę prowadzenia pierwszej kadry skoczków słoweńskich w niezbyt miłych okolicznościach. Wówczas burzę wywołał Timi Zajc, który na swoim profilu na Instagramie skrytykował pracę sztabu szkoleniowego, czego efektem było zarówno zawieszenie młodego słoweńskiego skoczka w prawach zawodnika (więcej informacji

„Zima była całkiem udana. Anze Lanisek i Bor Pavlovcic poczynili duże postępy i ten sezon był dla nich kolejnym krokiem do przodu. Anze spełnił jeden z celów tego sezonu, jakim był medal MŚ. Obaj mogą być bardzo mocni w kolejnych sezonach. U reszty chłopaków brakowało stabilizacji, jednak sądzę, że przy odpowiedniej pracy jesteśmy w stanie być bardzo silną ekipą. Grudzień nie był łatwy, ale zawodnicy potrafili odnaleźć się w tej trudnej sytuacji. Przejęcie kadry było trudne, nie było za wiele czasu na przemyślenia, bo tuż po MŚwL czekały nas zawody w Engelbergu, potem Turniej Czterech Skoczni, wszystko toczyło się szybko. Jednak i z takich sytuacji staram się wyciągać jak najwięcej doświadczenia oraz nauki.”

Źródło: rtvslo.si