Wisła zorganizuje zawody Letniej Grand Prix kobiet

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:

Wisła już po raz kolejny będzie gościć inaugurację cyklu Letniego Grand Prix. W tym roku po raz pierwszy na skoczni im. Adama Małysza wystąpią również kobiety. Informację tę potwierdził sekretarz Polskiego Związku Narciarskiego Jan Winkiel.

Wisła jako jedyna była w stanie zorganizować w zeszłym roku zawody LGP. Tego lata również to w Polsce rozpocznie się letni cykl, który odbędzie się w dniach 17-18 lipca. Wiemy też, że po raz pierwszy w historii na skoczni im. Adama Małysza zostaną rozegrane także zawody kobiet. Informację tę potwierdził Jan Winkiel, sekretarz PZN.

Pomimo pandemicznej sytuacji w Polsce nie rezygnujemy z tego planu. Chcemy w końcu ugościć skoczkinie w naszym kraju.

Przypomnijmy, że 9 lat temu niewiele brakowało, by Polska zorganizowała zawody PŚ kobiet. W kalendarzu PŚ kobiet 2011/2012, w pierwszej edycji cyklu w historii, pierwotnie wśród organizatorów widniał Szczyrk. Niestety, zawody te nie doszły do skutku. Wówczas w zastępstwie zostały rozegrane konkursy Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. Po latach decyzja była uzasadniana brakiem dobrej kadry kobiet w Polsce.

Winkiel podkreślił również, że finanse nie będą stanowić problemu dla organizacji dodatkowych konkursów kobiet. Koszt organizacji wyniósłby ok 200 tys. zł. Wówczas cała impreza powinna zmieścić się w liczbie 1 mln zł.

Źródło: sport.tvp.pl