Okręg moskiewski i St. Petersburg triumfują w drużynówkach

Autor: Katarzyna Służewska, Opublikowano:

W piątek (2 kwietnia) i w sobotę (3 kwietnia) na skoczni normalnej w Czajkowskim odbyły się zmagania drużynowe. W mikście triumf odniosła drużyna z okręgu moskiewskiego natomiast w zmaganiach kobiet ekipa z St. Petersburga.

Konkurs drużyn mieszanych

W piątkowych zmaganiach mikstów najlepiej zaprezentowała się czwórka reprezentująca okręg moskiewski. W skład ekipy, która łącznie zdobyła notę 692,3 punkty, weszli Ksenia Kabłukowa, Ilmir Hazetdinow, Irina Awwakumowa oraz Jewgienij Klimow.

Na 2. miejscu sklasyfikowana została ekipa z St. Peterburga, która zdobyła 588,5 punktu. Drużynę tworzyli Marija Jakowlewa, Fiodor Chizhow, Sofja Tichonowa oraz Aleksander Marczukow.

Na najniższym stopniu podium stanęła ekipa z obwodu swierdłowskiego – 576,1 pkt. Drużynę tworzyli Alina Borodina, Michaił Purtow, Kristina Prokopiewa i Wadim Szyszkin.

Konkurs drużynowy kobiet

W jednoseryjnych zmaganiach drużynowych kobiet, złote medale trafiły do rąk czwórki z St. Petersburga, która zdobyła łącznie 304,2 punktu. Zwycięską drużynę tworzyły Anna Szpiniewa, Anastasija Subbotina, Marija Jakowlewa oraz Sofja Tichonowa.

Na drugim stopniu podium stanęły zawodniczki z obwodu moskiewskiego – Ksenia Kablukowa, Alexia Kharitonova, Alexandra Baranstsewa oraz Irina Awwakumowa. Srebrne zawodniczki łącznie uzyskały notę 267,4 punktu.

Czołową trójkę, z notą 166,4 punktu, uzupełniły skoczkinie z obwodu swierdłowskiego. W skład brązowej drużyny weszły Waleria Kolesnikowa, Ksenia Piskunowa, Alina Borodina oraz Kristina Prokopiewa.

Pełne wyniki znajdziecie >>TUTAJ<<

W czwartek na skoczni HS102 odbyły się zmagania indywidualne kobiet i mężczyzn, o których pisaliśmy >>TUTAJ<<

Źródło: skijumping.ru