Ekipa z Niżnego Nowogrodu najlepsza w konkursie drużynowym

Autor: Julia Borowczyk, Opublikowano:

W ostatnich dniach na terenie Rosji rozgrywane były mistrzostwa tego kraju. We wtorek odbył się konkurs drużynowy mężczyzn. Były to ostatnie zawody, które tym samym zwieńczą krajową imprezę. Najlepsza okazała się być drużyna z regionu Niżnego Nowogrodu.

O godzinie 9 czasu lokalnego skoczkowie rywalizowali w tzw. drużynówce. Zmagania Rosjan miały miejsce na skoczni w Czajkowskim, gdzie punkt K jest usytuowany na 140 metrze. Na starcie pojawiło się 10 ekip.

Triumfująca drużyna zaprezentowała się w składzie Michaił Maksimoczkin, Kiriłł Kotik, Denis Kornilov oraz Roman Trofimov. Zawodnicy zgromadzili łącznie 903,9 punktu i tym samym wyprzedzili drugi skład o prawie 15 punktów.

Druga pozycja padła łupem skoczków z Moskwy. Jeden z nich oddał najdłuższy skok całego konkursu – Michaił Nazarov osiągnął 135,5 metra. Najniższy stopień podium zajęli reprezentanci obwód swierdłowskiego. Stracili do drugiego miejsca aż 165 oczek.

W ramach mistrzostw w Czajkowskim zorganizowano już zmagania indywidualne, o których pisaliśmy <tutaj>, a także drużynówkę kobiet i mikstów, które opisane zostały <tutaj>.

Pełne wyniki <<tutaj>>

Źródło: skijumping.ru